Skip to content Skip to footer

Domek ogrodowy dla dzieci – jaki wybrać?

Niemal każde dziecko marzy, aby posiadać własny domek w ogrodzie. To świetne miejsce do zabawy. Takie marzenie można oczywiście spełnić. Na rynku dostępnych jest wiele domków do ogrodu dla dzieci. Można go odpowiednio dopasować do wieku dziecka.

Domek z plastiku

Jak wspomniano, na rynku dostępnych jest wiele modeli domków ogrodowych dla dzieci. Różnią się one m.in. materiałem wykonania. Jednym z rodzajów jest domek ogrodowy wykonany z plastiku. To idealne rozwiązanie nawet dla najmłodszych dzieci. Domki plastikowe są bezpieczne i łatwe w pielęgnacji. Co więcej, taki domek w razie niepogodny można przynieść do domu, a dziecko nadal mogło się w nim bawić. Jest to także rozwiązanie praktyczne. Domki plastikowe są bowiem bardzo proste w montażu.

Domek z drewna

Domek ogrodowy dla dziecka może być również wykonany z drewna. Można powiedzieć, że domki drewniane to rozwiązanie klasyczne. Są to domki o większych rozmiarach w porównaniu do domków plastikowych. Dzięki temu bawić mogą się w nich również większe dzieci. Co więcej, drewniany domek będzie się również bardzo dobrze prezentował w ogrodzie. Jeśli wybierze się domek drewniany wysokiej jakości to może on służyć nawet przez kilkanaście lat. Warto także dodać, że drewniana konstrukcja pozwala dzieciom na przebywanie i zabawę w domku nawet w niepogodę.

Domek na słupach

Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem może być domek postawiony na słupach. To pewnego rodzaju alternatywa dla domku na drzewie. Aby wejść do domku należy wspiąć się na drabinie. Ze względu na to jest to jednak rozwiązanie raczej dla nieco starszych dzieci. Istotne jest również to, iż domki na słupach są dość duże. Pozwala to na zabawę w większej grupie.

Domki modułowe

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o domkach modułowych. Taki domek ogrodowy pełni także rolę placu zabaw. Oprócz samego domku konstrukcja wyposażona jest także w inne elementy. Najczęściej jest to zjeżdżalnia oraz huśtawka. Rozwiązań jest tu bardzo wiele. Domek może zatem dopasować zarówno do wielkości ogrodu, jak i wieku dziecka. Choć przyznać należy, iż jest to raczej rozwiązanie dla starszych dzieci, które nie mają problemów z koordynacją ruchową.

Jak zatem widać rozwiązań jest przynajmniej kilka. Wybierając domek kierować należy się przede wszystkim wiekiem oraz możliwościami dziecka.

Domek ogrodowy znajdziesz w ofercie Megiw