Skip to content Skip to footer

Dodatkowe funkcje, dzięki którym korzystanie z lodówki do win będzie przyjemniejsze

Stopień zaawansowania lodówki na wino zależy przede wszystkim od funkcji, które ona obsługuje. W niektórych modelach funkcje te mają zaskakującą postać i faktycznie są bardzo pomysłowe. O jakie funkcje chodzi i co one oferują?

Zabezpieczenie przed dziećmi

Lodówka na wino posiada w swoim wnętrzu… wino, toteż dobrym pomysłem jest jej zabezpieczenie przed dziećmi. W związku z tym, że jej rozmiary są stosunkowo małe, dzieciom jest o wiele łatwiej ją otworzyć, niż np. dużą, kuchenną lodówkę. Dlatego osoba zainteresowana nabyciem takiej lodówki, powinna wybrać model z dodatkowymi zabezpieczeniami.

O jakich zabezpieczeniach mowa? Najlepszy rozwiązaniem są szyfrowane zamki, które otwierają się tylko po wprowadzeniu odpowiedniego hasła. Można też skorzystać z wielu innych, dedykowanych rozwiązań, wśród których bardzo ciekawym pomysłem jest zamek elektroniczny (na zasadzie kodu PIN).

Wyświetlacz LCD

Kolejnym, bardzo ciekawym udogodnieniem, na który mogą liczyć posiadacze najbardziej zaawansowanych lodówek do win, jest zamontowany w nich wyświetlacz LCD. Jego zaletą jest możliwość podawania bardzo wielu informacji użytkownikowi, oczywiście poprzez system zamontowanych we wnętrz lodówki czujników.

Jakie to informacje? Najczęściej dotyczą one aktualnego stanu lodówki, to jest panującej w niej temperatury i wilgotności powietrza. W niektórych lodówkach wyświetlacz LCD umożliwia obsługę również wielu innych funkcji, takich jak np. zabezpieczenie przed otwieraniem przez niewłaściwe osoby. Może on też być podstawą do stworzenia wirtualnej klawiatury.

Automatyczny mechanizm domykania drzwi

Automatyczny mechanizm domykania drzwi do lodówki na wino, to bardzo ważna funkcja, którą z powodzeniem można znaleźć nawet w mniej zaawansowanych urządzeniach. Dzięki temu skądinąd prostemu rozwiązaniu, lodówka będzie zawsze zamykana, co nie tylko przełoży się na utrzymanie w jej wnętrzu odpowiedniej temperatury, ale też na oszczędności energii.

Podsumowując, nowoczesna lodówka na wino może zostać wyposażona w szereg ciekawych funkcji. Niektóre z nich – tak jak system automatycznie domykających się drzwi – powinny być montowane nawet w modelach starszej generacji. Dzięki temu ma się pewność, że wino jest przechowywane w odpowiednich warunkach.

Lodówki na wino dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.