Skip to content Skip to footer

Czy wiesz dlaczego warto wykorzystywać kontenery plastikowe?

Kontenery plastikowe to proste i funkcjonalne rozwiązanie dla firm z wielu branż. To w nich trzyma się narzędzia, przechowuje owoce i warzywa czy transportuje artykuły spożywcze. Dlaczego warto używać kontenerów plastikowych?

Zabezpieczenie towaru

Kontener plastikowy może mieć ścianki pełne lub ażurowe. Dzięki temu idealnie chroni towar przed uszkodzeniem w czasie transportu lub magazynowania. Jednocześnie ażurowe ścianki umożliwiają cyrkulację powietrza, która przy niektórych towarach jest niezbędna, by zachować ich świeżość.

Funkcjonalność

Jednym z największych kosztów dla przedsiębiorców jest wynajęcie powierzchni magazynowych. Każdy przedsiębiorca dąży do tego, by powierzchnia była jak najskuteczniej wykorzystana.

Kontenery plastikowe to opakowania, które bez problemu można ułożyć w stabilne konstrukcje nie tylko w magazynie, ale również w samochodzie w trakcie transportu. Są bezpieczne i praktyczne.

Wykorzystanie kontenerów w różnych kolorach dodatkowo ułatwia zapanowanie nad chaosem w magazynie. Łatwa identyfikacja towaru to oszczędność czasu. Możliwość składania pustych kontenerów to szansa na szybkie odzyskanie przestrzeni i porządek w magazynie.

Trwałość

Skrzynie drewniane już w pierwszym roku użytkowania często wymagają konserwacji oraz drobnych napraw. Kontenery plastikowe są trwałe oraz odporne na działanie warunków atmosferycznych. Śnieg, mróz czy słońce nie mają wpływu na kontenery plastikowe.

Wadą kontenerów plastikowych jest brak możliwości naprawy, gdy ulegną zniszczeniu. Taki kontener musi zostać wymieniony na nowy.

Łatwość użytkowania

Branża spożywcza wymaga wyjątkowej dbałości o higienę. Kontener plastikowy można bez problemu wyczyścić wodą, parą czy przy pomocy środków chemicznych. Warto pamiętać, że kontenery plastikowe szybko schną, co uniemożliwia rozwój bakteriom, grzybom i pleśni, które są wyjątkowo niepożądane w kontaktach z żywnością.

Kolejna zaleta kontenerów plastikowych jest ich mały ciężar. Dzięki temu praca staje się dużo łatwiejsza, co na pewno doceni nie jeden pracownik.

Ekologia – nie można o niej zapominać

Kontenery plastikowe bardzo często uważane są mało ekologiczne. Nie można zgodzić się z tym stwierdzeniem.

Warto pamiętać, że kontener plastikowy, który ulegnie zniszczeniu można poddać recyclingowi i wykorzystać go ponownie. Dzięki temu materiał jest wykorzystywany wielokrotnie i nic się nie marnuje.