Skip to content Skip to footer

Częste błędy podczas wykonywania manicure hybrydowego w domu

Zanim dojdziemy do wprawy w wykonywaniu manicure hybrydowego w domu, możemy popełnić sporo błędów, wynikających z braku wiedzy lub braku umiejętności i odpowiedniej techniki. Na szczęście osoby profesjonalnie wykonujące manicure hybrydowy dzielą się z innymi informacjami o tym, czego należy unikać, by efekt był jak najlepszy. Poniżej główne błędy, których lepiej nie popełniać.

Błędy podczas przygotowania płytki paznokcia

Zbyt ostre potraktowanie płytki paznokcia to główny błąd na etapie przygotowywania ich przed nałożeniem lakieru. Rzeczywiście lakiery hybrydowe lepiej się trzymają, kiedy płytka jest zmatowiona, jednak nie o to chodzi by piłować ją grubym pilnikiem. Paznokieć przed nałożeniem lakieru jak i po jego zdjęciu powinien wyglądać zdrowo. To wyznacznik tego, czy manicure był prawidłowo wykonany.

Źle odsunięte skórki z płytki paznokcia to następny duży błąd. Podobnie sprawa się ma do skórek zadzierających się. Gdy podczas nakładania lakieru zahaczymy o skórkę, może on odpaść lub źle się trzymać. Lepiej usunąć daną warstwę lakieru a następnie nałożyć ją jeszcze raz. Warstwa nałożona wcześniej jest bezpieczna.

Błędy podczas nakładania lakieru

Lakiery hybrydowe są bardzo wydajne, bo zwykle używamy ich raz na dwa, trzy tygodnie. W związku z tym, jeżeli zgromadzimy sporą ich kolekcję, mogą starczyć na długie miesiące czy nawet lata. Należy pamiętać o tym, aby przed malowaniem paznokci bardzo dobrze wstrząsnąć buteleczkę lakieru, gdyż lakier może zgęstnieć i źle się rozprowadzać, tworząc nieestetyczne smugi.

Kolejnym błędem jest nakładanie zbyt grubej warstwy lakieru. Lepiej płytkę paznokcia pokryć dwoma czy nawet trzema cienkimi warstwami, pamiętając o tym, by za każdym razem utwardzić lakier pod lampą. Gwarantuje to bardziej estetyczny efekt, lakier wygląda naturalnie oraz lepiej się trzyma.

lakier do paznokci hybrydowy

Błędy podczas usuwania lakieru

Największą zmorą związaną ze ściąganiem hybryd jest rozpuszczenie lakieru. Nie uda się tego dobrze przeprowadzić nie mając płynu z acetonem oraz odrobiny cierpliwości. Manicure hybrydowy jest bardzo trwały, przez co jego usuwanie jest trochę bardziej problematyczne niż w przypadku zwykłego lakieru. Niedopuszczalne jest piłowanie płytki paznokcia, które ma przyspieszyć zdjęcie warstwy lakieru. To największa masakra jaką możemy sobie zafundować. Powoduje ogromne zniszczenie paznokci, którego nie ukryje my nawet pod kolejną hybrydą.

Lakiery hybrydowe kupisz na chiodo.pl