Skip to content Skip to footer

Budowa domu jak z klocków lego

Osoby, które mają za sobą budowę domu, często określają to mianem traumatycznego doświadczenia. Konieczność załatwiania wielu formalności, poszukiwań odpowiednich wykonawców i materiałów, oraz kontroli każdego kroku ekip, jest bardzo uciążliwa i może być przyczyną wielu stresujących sytuacji. Decydując się na taki krok, warto więc korzystać z mniej kłopotliwych rozwiązań.

Domy jak z klocków

Jednym z takich rozwiązań są domy z paczki, inaczej domy prefabrykowane ceny. W Polsce jest to metoda, która nie budzi jeszcze wielkiego zaufania klientów, niemniej jednak ma wiele zalet, które docenia coraz więcej osób.

Domy prefabrykowane cena to po prostu budynki, które powstają z gotowych elementów. Można je układać jak klocki, dzięki czemu sam proces budowlany jest prostszy i o wiele krótszy niż tradycyjna budowa. Wymarzone lokum można postawić w dosłownie kilka miesięcy, ograniczając przy tym koszty.

Domy z paczki zalety

Tak jak już wspomniano powyżej, niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest oszczędność czasu. Klient wybiera gotowy projekt z katalogu producenta, dobiera odpowiednie materiały i elementy wyposażenia, i czeka na dostawę gotowych elementów.

Nie trzeba być inżynierem, by poradzić sobie z tą czynnością. Jeśli pojawią się jednak jakieś wątpliwości, profesjonalni doradcy firm produkcyjnych na pewno wesprą klienta na każdym etapie składania zamówienia.

Domy prefabrykowane ceny

Ceny takich elementów prefabrykowanych są różnorodne. Zależy to przede wszystkim od wybranego projektu oraz materiałów wykończeniowych. Niemniej jednak porównując ceny z budową domu tradycyjnego, może okazać się, że finalnie dom z paczki będzie tańszym rozwiązaniem.

Przy wyborze takiego domu należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim po stronie inwestora pozostaje wybudowanie fundamentów, na którym powstanie dom. Warto więc najpierw dowiedzieć się, jakie są oczekiwania lub skorzystać z polecanej przez producenta firmy podwykonawczej.

Druga kwestia to wybór projektu. Zamówione elementy domu są spasowane odpowiednio na etapie produkcji. W związku z tym na budowie nie ma już możliwości ingerencji w konstrukcję, zmianę ścianek działowych czy układu pomieszczeń. Warto więc dość dobrze to przemyśleć na etapie zakupu.