Skip to content Skip to footer

Bądź odważny, spróbuj czegoś nowego!

Nadmiar obowiązków, stresująca praca, przytłaczające długie jesienne dni sprawiają, że brak nam w życiu motywacji i energii. Dlatego też dobrze znaleźć swoją odskocznię, spróbować czegoś nowego i wkręcić się w sport, który przyniesie mnóstwo pozytywnej energii.

1. Skoki ze spadochronem

To sport ekstremalny, który wymaga sporo odwagi oraz umiejętności od skaczących. Bez względu, czy skacze się z instruktorem, w tandemie czy jest się na etapie skoków indywidualnych, powinno posiadać się pewną wiedzę o skokach, sporo umiejętności praktycznych oraz odpowiedni sprzęt. Ten ostatni można spokojnie wypożyczać w klubach, w których uczestniczymy w kursach. Jednak, gdy chcemy skakać regularnie lub zdobywać wyższe poziomy – warto zainwestować we własny sprzęt (który zdecydowanie nie musi być z najwyższej półki).

2. Jak każdy sporty wymaga konsekwencji

Skoki spadochronowe mimo, iż nie wymagają na początek sporo nauki to trzeba w swoich poczynaniach być niezmiernie konsekwentnym i absolutnie pokornym. Instruktorzy tego sportu dokładają wszelkich starań, by uczestnicy czuli się komfortowo i bezpiecznie, jednak warto być również przygotowanym na zdarzenia, których nie da się przewidzieć i zaplanować. Dlatego też tak ważne jest uczestniczenie w zajęciach teoretycznych i uważne słuchanie instruktorów.

3. Dlaczego warto spróbować?

Ten sport nie zna ograniczeń. Skoki ze spadochronem nie wymagają też szczególnie kondycji ani specjalnego przygotowania ciała do nich. Wiele firm wymaga, by uczestnicy mieli skończone 18 lat a o ostateczny poziom wiedzy dbają fachowi i doświadczeni instruktorzy.

Podsumowując, kto raz spróbuje – zdecydowanie nie pożałuje. Skoki spadochronowe już od dobrych kilku lat przyciągają z roku na rok sporą liczbę zainteresowanych, którzy regularnie do nich wracają po spore emocje, ogromną dawkę adrenaliny i niezapomniane wrażenia. Dodatkowo, ich kosz jest obecnie również bardzo atrakcyjny, bo skoczyć ze spadochronem można już za około 600 – 800 zł (w zależności od miejsca, firmy, rodzaju skoku czy jego długości). I co najważniejsze – możesz w ten sport wprowadzić wiele osób ze swojego otoczenia, by innych zarazić tymi olbrzymimi emocjami. Zainteresowany? Spróbuj koniecznie.