Skip to content Skip to footer

Głębokie Łzy Polskiego Rocka: Dyskografia Zespołu ŁZY

Zespół Łzy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych formacji rockowych na polskiej scenie muzycznej. W ciągu ponad dwóch dekad istnienia, zespół wydał kilkanaście albumów, które zdobyły serca wielu fanów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej dyskografii tego wyjątkowego zespołu.

Początki i debiutancki album

Zespół Łzy powstał w 1996 roku w Pszowie na Śląsku. Założycielami byli Adam Konkol i Dawid Krzykała. Pierwszy album, zatytułowany po prostu „Łzy”, ukazał się w 1997 roku. Płyta była mieszanką rocka i popu, z wyraźnymi wpływami muzyki alternatywnej. Choć album nie odniósł dużego sukcesu komercyjnego, zdobył uznanie krytyków i pozwolił zespołowi zdobyć pierwszych fanów.

Przełomowy sukces

Przełomem w karierze zespołu było wydanie drugiego albumu „Miłość mi wszystko wybaczy” w 1999 roku. Płyta ta przyniosła zespołowi popularność, a singiel „Oczy szeroko zamknięte” stał się ogromnym hitem. Album zdobył status platynowej płyty, a zespół otrzymał wiele nagród, w tym Fryderyki.

Kolejne albumy

Po sukcesie drugiego albumu, Łzy kontynuowali twórczą działalność, wydając kolejne płyty. W 2001 roku ukazał się album „Jestem jaka jestem”, a rok później „W związku z tobą”. Oba albumy utrzymane były w poprockowym stylu i zdobyły status złotej płyty.

W 2004 roku ukazał się album „Zbieg okoliczności”, który przyniósł zespołowi kolejny duży sukces. Tytułowy singiel stał się jednym z największych hitów w karierze zespołu. Kolejne albumy, „The best of” (2005) i „Konkubent” (2007) utrzymały wysoki poziom, a ich utwory regularnie pojawiały się na listach przebojów.

Najnowsze dokonania

W ostatnich latach zespół wydał kolejne trzy albumy: „Z miłości do muzyki” (2012), „Przebudzenie” (2015) i „Zaproszenie” (2019). Każdy z nich pokazuje, że mimo upływu lat, zespół wciąż ma wiele do powiedzenia.

Podsumowanie

Dyskografia zespołu Łzy to imponujący dorobek. Przez ponad dwie dekady działalności, zespół wydał 11 albumów studyjnych, kilka albumów kompilacyjnych i wiele singli. Wszystkie te wydawnictwa pokazują, jak zespół ewoluował przez lata, nie tracąc przy tym swojego charakterystycznego stylu. Bez wątpienia, Łzy to zespół, który ma ogromny wpływ na polską scenę rockową.

Poczytaj również o dyskografia zespołu ŁZY właśnie tutaj.