Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nałożenie uszczelniacza silikonowego nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem przestrzegać odpowiednich zasad. Jakich błędów należy unikać?
Jakie wyróżniamy rodzaje uszczelniaczy?
Należy mieć świadomość, że uszczelniacze silikonowe można podzielić na neutralne i kwaśne. Godny uwagi jest fakt, że pierwszy wspomniany rodzaj nie pachnie, a w przypadku drugiego można wyczuć zapach octu. Warto wiedzieć, że do wilgotnych pomieszczeń przeznaczony jest sanitarny Uszczelniacz silikonowy.
Zawiera bowiem w swoim składzie bakteriobójcze dodatki. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że na rynku dostępne są omawiane produkty w różnych kolorach.
Gdzie może być wykorzystany uszczelniacz silikonowy?
Warto wiedzieć, że uszczelniacz znajduje ogromne zastosowanie przy instalowaniu różnego rodzaju osprzętu hydraulicznego. Ponadto produkt doskonale zda egzamin przy uszczelnianiu szczelin znajdujących się między oknem, a parapetem.
Można również zaobserwować, że z roku na rok produkt coraz częściej stosowany jest do uszczelniania kanałów powietrznych i armatury wodociągowej.
Jakie błędy popełniają osoby pracujące z uszczelniaczem silikonowym?
Użytkownicy przede wszystkim niedostatecznie przygotowują powierzchnię przed użyciem omawianego produktu. Rekomendowane jest odtłuszczenie powierzchni acetonem, odtłuszczaczem, benzyną. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że początkujący specjaliści myślą, że wykorzystają w różnych pracach nadmiar silikonu. Jest to jednak niemożliwe. Należy również mieć świadomość, że żywotność kwaśnego silikonu będzie wynosiła pięć minut od momentu aplikacji.
Trzeba zatem w tym czasie usunąć jego nadmiar. Bardzo dużym błędem jest także doprowadzenie do wysuszenia się nadmiaru silikonu. Godny uwagi jest również fakt, że ludzie zaopatrują się w uszczelniacz z niepewnych źródeł. Warto stawiać na produkty znajdujące się w ofercie asortymentowej znanych firm. Klient otrzymuje wtedy dwuletnią gwarancję na działanie uszczelniacza.