Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej bikini?

Metod depilacji okolic bikini jest bardzo wiele. Jednakże, zdecydowana większość z nich nie zapewnia stałego efektu. Najczęściej potrzebne jest regularne powtarzanie zabiegu. Inaczej jest z depilacją laserową bikini. Kilkukrotne jej przeprowadzenia zapewnia bowiem brak konieczności depilacji w przyszłości.

Jak to działa?

Ażeby wytłumaczyć, na czym konkretnie polega depilacja tego typu, należy wspomnieć o melaninie, która w dużych ilościach znajduje się w mieszkach włosowych. Każdy zapewne słyszał o melaninie, która to odpowiada za opalanie. Dzięki temu, że pochłania promienie świetlne, skóra w kontakcie ze słońcem zaczyna przybierać ciemniejszą barwę. Ta sama właściwość melaniny sprawia, że depilacja laserowa bikini pozwala trwale usunąć owłosienie.

Rzecz w tym, iż aparat do depilacji laserowej bikini wytwarza promienie podobne do promieni słonecznych. Dzięki temu, melanina jest w stanie je pochłonąć. Energia świetlna pochłonięta przez melaninę prowadzi do trwałego uszkodzenia mieszka włosowego, dzięki czemu włos przestaje rosnąć.

Powtarzalność zabiegu

Należy zauważyć, że nigdy nie wystarczy jedynie raz przeprowadzić depilację laserową bikini. Czasami potrzebnych jest kilka, a czasami nawet kilkanaście powtórzeń. Wszystko zależy od sił włosów oraz od zawartości melaniny w mieszkach włosowych.

Interesujące jest z pewnością to, że to nie z najmocniejszymi, lecz z najsłabszymi włosami jest zwykle problem. Wynika to z tego, że w słabych i bardzo cienkich włosach ilość melaniny jest znikoma. Dlatego też, do mieszka włosowego dostaje się ograniczoną ilość energii świetlnej.

Całe szczęście, włosy, które pozostają po depilacji laserowej bikini są słabe i mało widoczne. Dlatego też, nie stanowią one zwykle większego problemu. Przeważnie są na tyle krótkie, cienkie i niewidoczne, że dodatkowa depilacja nie jest w ogóle potrzebna.

Przygotowanie do zabiegu i jego konsekwencje

Warto zauważyć, że depilacja laserowa bikini wymaga pewnego przygotowania do pacjentki. Chodzi o to, aby zaleczyć wszelkie podrażnienia skóry. Ponadto, czasami konieczne jest również dostawienie przed zabiegiem niektórych lekarstw.

Jeśli chodzi o postępowanie po zabiegu, trzeba zachować pewną ostrożność. Przede wszystkim, co najmniej przez kilka dni trzeba unikać promieni słonecznych. Niewskazane jest również branie gorących kąpieli. Należy z tym zaczekać do momentu, aż zniknie lekki stan zapalny, który często pojawia się po zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med