Skip to content Skip to footer

Domy opieki – dla kogo?

Domy opieki Warszawa i okolice to placówki położone na uboczu, z dala od miejskiego hałasu. To przeważnie miejsca otoczone zielenią, urokliwe. Wszystko po to, aby zapewnić pacjentom spokojną resztę życia, w otoczeniu przyrody i pod czujną opieką personelu medycznego.

Domy opieki Alzheimer Warszawa – jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się pensjonariuszem?

Jeśli chodzi o dom opieki Alzheimer, jako choroba, jest traktowany bardzo poważnie. Jest wiele ośrodków, które są przeznaczone tylko dla osób z tą chorobą. Aby dostać się do domu opieki należy przede wszystkim dostarczyć wszelkich niezbędnych dokumentów. Jest to dowód osobisty, dokumenty potwierdzające ubezpieczenie zdrowotne, albo legitymację ZUS. Należy dostarczyć także dokumenty medyczne, które zawierać będą historie i przebieg choroby. Po przeanalizowaniu sytuacji pacjenta podpisana zostaje umowa i chory może się wprowadzić.

Domy opieki Alzheimer Warszawa – na co mogą liczyć mieszkańcy?

W domach opieki Alzheimer mieszkańcy otrzymują pomoc przede wszystkim w codziennych, podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych i higienicznych. Mogą również liczyć na całodobową opiekę lekarską. W placówkach tego typu nie może zabraknąć także pielęgniarek i fizjoterapeutów.Jeśli chodzi o posiłki to domy opieki Warszawa i okolice zapewniają swoim mieszkańcom pokarmy zbilansowane, które zawierają wszystkie niezbędne witaminy i minerały, pomocne w walce z Alzheimerem.

Na co zwrócić uwagę wybierając dom opieki dla najbliższych?

Wybierając Dom opieki alzheimer powinno się sprawdzić dokładnie warunki, które panują w tej placówce. Przede wszystkim budynek, w którym ma przebywać osoba chora na Alzheimera, musi być zaprojektowany tak, aby mieszkańcy nie mieli problemów ze swobodnym poruszaniem się po nim. Przede wszystkim powinna znajdować się tam winda, jeśli budynek jest wielopiętrowy. Jeśli jej nie ma to wszystkie pokoje mieszkalne powinny znajdować się na parterze i nie może w nich mieszkać więcej niż po trzy osoby.Łazienki powinny być bezpieczne i przystosowane dla osób niepełnosprawnych, mieć specjalne uchwyty, które są sporym udogodnieniem.Mieszkańcy domu opieki powinni również mieć zapewnioną możliwość spacerów oraz rozrywek, zgodnych z ich stanem zdrowia. Powinni mieć również możliwość kontaktu z rodziną lub bliskimi w każdej chwili.