Skip to content Skip to footer

Wypoczynek nad morzem to zawsze dobra opcja

Wypoczynek nad morzem to kusząca perspektywa. Zarówno w pełni sezonu, jak i tuż po nim. Spacery po plaży i uspokajający szum fal to doskonały sposób by odetchnąć od trudów codzienności. By w pełni wykorzystać możliwości wypoczynku nad morzem warto odpowiednio wcześnie zaplanować szczegóły wyjazdu. Podpowiadamy jak się do tego zabrać.

Kiedy najlepiej jechać nad morze?

Morze to popularny kierunek na letnie wyjazdy. Słońce i plaże przyciągają wtedy rzesze turystów. Ale wypoczynek nad Bałtykiem to doskonały pomysł praktycznie przez cały rok. Od lipca do sierpnia nad morzem najwięcej jest rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Nie jest to zatem najlepszy czas dla osób poszukujących spokoju.

Ciepłej, słonecznej pogody nad Bałtykiem nie zabraknie też w czerwcu i na początku września. Poszukując jednak nie tyle opalenizny, co spokoju u możliwości długich spacerów nad morskim brzegiem nad morze warto przyjechać późnią wiosna lub wczesną jesienią, a nawet zimą taki wyjazd może być pełen uroku.

Zadbaj o dobry nocleg z odpowiednim wyprzedzeniem

W szczycie sezonu, zwłaszcza gdy aura dopisuje, znalezienie noclegu za rozsądną cenę nad morzem bywa trudne. Wybierając taki termin na wyjazd nad morze warto poszukać noclegu z większym wyprzedzeniem. Wybierając prywatne pensjonaty często trzeba w takiej sytuacji zapłacić zadatek, co rodzi pewne ryzyko, w razie złej pogody. Można jednak skorzystać z jednej z wielu stron do rezerwacji i opcji bezpłatnego anulowania noclegu.

Wyjeżdżając nad morze poza ścisłym sezonem, zwykle nie trzeba zbytnio spieszyć się z rezerwacją noclegu. Wyjątkiem są jednak zwykle wszelkiego rodzaju długie weekendy. Przy rezerwacji w miesiącach zimowych trzeba się też liczyć z mniejszą dostępnością miejsc- część pensjonatów działa tylko lotem. Jeśli a takim okresie chcielibyśmy zarezerwować domki do wynajęcia nad morzem, koniecznie trzeba upewnić się czy mają ogrzewanie, i czy ktoś nagrzeje taki domek przed naszym przyjazdem.

Dlaczego warto postawić na domki do wynajęcia nad morzem

Noclegi nad morzem to głównie duże hotele, ośrodki wczasowe oraz pensjonaty. Te pierwsze nawet poza sezonem nie przywodzą kameralnej atmosfery. Pensjonaty zaś bywają bardzo różne. Wiele z nich jest nawet urocza, ale na korytarzach ciągle potykamy się o innych turystów. Jeśli zależy nam na większej przestrzeni lepiej postawić na domki do wynajęcia nad morzem.

Domki, w odróżnieniu od pensjonatów czy, oprócz miejsca do spania i dachu nad głową zapewniają indywidualny taras na którym można usiąść wieczorem. Do tego w domkach niemal zawsze dostępny jest aneks kuchenny, co przydaje się nie tylko przy małych dzieciach. Często dostępne jest też inne dodatkowe wyposażenie jak pralka czy suszarka.