Skip to content Skip to footer

Wanna czy kabina prysznicowa?

Planując remont łazienki stoi się przed wieloma dylematami. Należy zdecydować się na fason płytek na podłogę i ścianę. Należy wybrać model toalety oraz zdecydować czy montować bidet. Należy także zdecydować co zamontować: wannę czy kabinę prysznicową. Zanim podejmie się decyzje, warto zapoznać się, jakie są dostępne modele wanien i kabin prysznicowych.

Modele kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe dostępne są w różnych kształtach. Spotkać można sanitariaty o standardowym kształcie, takim jak: kwadratowy, prostokątny czy półokrągły. Takie kabiny są stosunkowo tanie, gdyż mają regularny kształt. Ich montaż nie jest trudny i skomplikowany. Drugim rodzajem kabin są modele o nieregularnych kształtach i rozmiarach. Do najczęściej spotykanych sanitariatów z tego modelu zalicza się kabiny prysznicowe pięciokątne i asymetryczne. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są Kabiny prysznicowe pięciokątne. Takie sanitariaty polecane są dla osób, które lubią ciekawe wzory i fasony. Nie są to rozwiązania dla wszystkich, gdyż niestandardowe kabiny prysznicowe pięciokątne są droższe od tradycyjnych, a ich montaż wymaga specjalistycznych umiejętności. Nie każdy z ich montażem sobie poradzi.

Modele wanien

Wanny, podobnie jak kabiny prysznicowe, dostępne są wielu kształtach i rozmiarach. Standardowymi i najtańszymi wannami są modele o kształcie prostokąta. Wanny te są stosunkowo tanie i łatwe w montażu. Pasują one niemalże do każdego wnętrza. Drugim modelem są wanny półokrągłe. Z reguły wanny o takim kształcie są wyposażone w hydromasaż. Sanitariaty takie są bardzo drogie oraz wymagają podłączenia do prądu, dlatego nie jest możliwe, aby przeciętny budowlaniec sobie z montażem poradził. Do tego zadania należy koniecznie zatrudnić fachowca, w przeciwnym razie wanna może stać się dla użytkownika niebezpieczna. Ostatnim modelem są wanny wolnostojące. To ciekawe, choć drogie rozwiązanie. Wanna taka cieszy oko, jest luksusowa i bardzo komfortowa. Jednak zajmuje dużo miejsca, przez co polecana jest tylko do dużych i przestronnych łazienek.