Skip to content Skip to footer

Wakacje z dziećmi nad morzem – jaką destynację i obiekt wybrać?

Kiedy nadchodzi wymarzony urlop, zaczyna się gorączkowe planowanie wypoczynku – do zwiedzenia jest cały świat. Jeżeli kusi cię jednak piękna plaża, ciepła woda, morski klimat i zasłużony relaks to wybierz wakacje z dziećmi nad morzem. Czytając dalej dowiecie się wszystkiego o noclegach i miejscach nadmorskich idealnych na wakacje z dziećmi nad morzem!

O czym pamiętać wybierając obiekt noclegowy dla całej rodziny nad morzem?

Szukajcie obiektów noclegowych przystosowanych do przyjmowania rodzin z dziećmi, aby nie targać ze sobą całego wyposażenia z domu. Pokoje sypialne powinny być wyposażone w kojce dla dzieci, a w łazience powinien znajdować się przewijak, czy nawet nocnik. Część gastronomiczna obiektu powinna być wyposażona w krzesełko do karmienia lub w przypadku wynajmowania samego pokoju bez wyżywienia, powinno znajdować się w pokoju. Warto rozejrzeć się za kwaterą w miejscu z placem zabaw czy innymi atrakcjami dla dzieci w środku w razie pogody niesprzyjającej zabawie na dworze.

Dokładnie przeszukajcie oferty i nie bójcie się pytać na forach przeznaczonych temu tematowi! Wygodną formą przeglądania ofert są strony takie jak booking.com, które pozwalają na porównywanie produktów i natychmiastową rezerwację wybranego przez nas pokoju czy kwatery. Warto także zasięgnąć porady u znajomych czy rodziny, którzy potrafią polecić już sprawdzone miejsce.

Nasz Bałtyk czy może wyjazd za granicę?

Może jednak zanim zaczniecie ochoczo pakować stroje kąpielowe i filtry przeciwsłoneczne dla całej rodziny, zastanówcie się, jak daleko tak właściwie chcecie wyjechać na odpoczynek.

Jeżeli Was na to stać i nie boicie się lotów samolotem (albo bardzo długich podróży samochodem), to możecie postawić na ciepłe wody Morza Śródziemnego i piękne, greckie wyspy, rumuńskie czy bułgarskie wybrzeża nad Morzem Czarnym albo egipskie miasteczka turystyczne nad Morzem Czerwonym. Na miejscu na pewno znajdziecie obiekty noclegowe przystosowane do przyjmowania rodzin z dziećmi oraz wiele atrakcji pod gorącym, letnim słońcem!

Możecie również postawić na wieloletnią tradycję rodaków i pojechać nad polskie morze, nad którym można znaleźć miejsca wolne od tłumów oraz atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

Gdzie w Polsce spędzić wakacje z dziećmi nad morzemm?

Polskie wybrzeże wzbudza mieszane uczucia – kojarzy się ze świetną zabawą lat młodzieńczych, kiedy wyjazd nad morze równał się szalonej zabawie, ale dzisiaj, kiedy się ustatkowaliśmy i jedyne, co chcemy robić, to opalać się na plaży, wizja morza jawi nam się trochę z innej perspektywy. Nie warto jednak zniechęcać się, bo i u nas znajdziemy nadmorskie kurorty spełniające oczekiwania całych rodzin.

Atrakcyjnym i znanym Polakom miejscem stanowiącym świetną destynację będzie Świnoujście, zachęcające swoimi ciepłymi, jak na Bałtyk, wodami. Duże piaszczyste plaże, dmuchańce do skakania i place zabaw z pewnością zajmą czas. Jeżeli interesuje Was mniejsza miejscowość, to odwiedźcie Niechorze z Motylarnią, Muzeum Figur Woskowych i zabytkową latarnią morską z Parkiem Miniatur Latarni Morskich. Samo plażowanie można również połączyć z poznawaniem walorów przyrodniczych Polski, w np. Łebie, gdzie z pociechami warto wybrać się do Słowińskiego Parku Narodowego, aby zobaczyć wydmy i przejść przez naturalny labirynt. Rodziny z dziećmi przyciąga także Władysłowowo z Tarzan Park, Wesołym Miasteczkiem i Ocean Park. Jeżeli cenicie sobie ciszę i spokój, rozważcie wyjazd do Mrzeżyna, Darłówki oraz Karwii, miejscowości mniej odwiedzanych, jednak nadal urokliwych i zapewniających rozrywkę. Warto również w swój wyjazd wpleść wyprawę do dobrze znanego wszystkim Trójmiasta do najbardziej znanych atrakcji polskiego wybrzeża – m.in Mola w Sopocie czy Akwarium Gdyńskiego MIR!

Możliwości na przeżycie wakacji z dziećmi nad morzem jest wiele, więc warto zacząć planować urlop trochę wcześniej, zrobić dobre rozeznanie i nacieszyć się letnią pogodą!