Skip to content Skip to footer

Torba dla psa – przekonaj się do noszenia zwierzaka

Niektórzy właściciele psów z powątpiewaniem patrzą na yorki wystawiające swoje głowy znad torebek pań. Czasami jednak noszenie czworonoga w torbie staje się nie tylko fanaberią – może okazać się wielkim ułatwieniem i stwarza zarówno właścicielom, jak i ich podopiecznym bardzo szerokie możliwości.

Pies w torbie – gdzie i w jakich sytuacjach?

W jakiej sytuacji przyda nam się torba dla psa? Zacznijmy może od warunków miejskich, w których zapewne większość z nas przebywa najczęściej. Jeżeli na co dzień poruszamy się raczej autobusem lub tramwajem trzymanie pupila na kolanach może stać się dla nas dużym udogodnieniem – po prostu nie zapłacimy wtedy za jego bilet. Poza tym w wiele miejsc, w które normalnie nie moglibyśmy z nim wejść, problem ze wstępem zniknie kiedy tylko okaże się, że łapy nie dotykają podłogi.
Inne sytuacje wiążą się również z przemieszczaniem się. Jeżeli często jeździmy z psem samochodem, włożenie go do przypiętej pasami torby okazuje się często znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem. To samo tyczy się wycieczek rowerowych – w sprzedaży dostępne są nie tylko koszyki, ale i torby dla psa, które wyposażono w szelki lub zamknięcie z siateczki, chroniące przed wypadnięciem, ale zapewniające stały dostęp powietrza. Również w pociągu znacznie łatwiej jest zapanować nad czworonogiem (i reakcją współpasażerów), jeżeli spokojnie siedzi on w torbie.

Wybór najlepszego modelu

W momencie kiedy przekonamy się do toreb dla psów pojawia się druga kwestia – dobór odpowiedniej. Możemy kierować się tutaj różnymi wytycznymi, jednymi ważniejszymi, innymi mniej. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rozmiar zwierzęcia. Postarajmy się, aby wymiary transportera nie były zbyt małe – pies musi być w stanie w środku rozprostować kończyny. Znacznie lepiej podziała to na jego psychikę i ułatwi przyzwyczajenie się do nowego stanu rzeczy. Przy przyzwyczajaniu go do podobnego środka transportu pomogą również smakołyki podawane w nagrodę oraz ulubiona zabawka włożona do środka.
Drugą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest komfort użytkowania dla nas. Idealna torba dla psa będzie dobrze wyważona i nie sprowadzi na nas bólu kręgosłupa i barków. Pamiętajmy również aby sprawdzić jak skonstruowane są paski – te parciane zakładane latem na gołe ciało mogą obcierać, a zbyt wąskie nieprzyjemnie wżynać się w skórę. Czasami warto zamiast torby wybrać plecak, szczególnie jeżeli nasz podopieczny waży więcej niż 5-6 kilo – znacznie łatwiej będzie nam nieść go w ten sposób aniżeli w dłoni lub zawieszonego na jednym ramieniu.