Skip to content Skip to footer

Jak tanio odnowić mieszkanie

Co jakiś czas chcemy odświeżyć mieszkanie i nie zawsze dlatego, że tego wymaga. Po prostu chcemy nadać wnętrzom nowy, bardziej nowoczesny wygląd. Zmiana wyglądu otoczenia zawsze pozytywnie wpływa na poprawę samopoczucia. Jak to zrobić bez wydawania dużych sum?

Panele – uniwersalny sposób na zmianę wystroju

Dzięki panelom można szybko i tanio zmienić wygląd mieszkania bez konieczności pracochłonnego malowania lub tapetowania. Niewątpliwą zaletą paneli ściennych i podłogowych jest ich szybki i łatwy montaż. Nie wymagają stosowania żadnego kleju. System montażu oparty jest na zasadzie pióro – wpust, czyli popularnym zatrzasku. Standaryzowane wymiary sprawiają, że poszczególne panele pasują do siebie idealnie. Docięcia wymagają tylko przy samych ścianach lub załamaniach.

Jak zmienić salon lub sypialnię?

Do zmiany aranżacji salonu lub sypialni najlepiej zastosować panele 3D lub panele ażurowe. Nie trzeba wykładać nimi całych powierzchni, wystarczy zamontować panele na jednej ścianie lub jej fragmencie. Panele ażurowe doskonale można wykorzystać także na sufitach.

Walorem paneli 3D jest możliwość uzyskania bardzo różnych efektów przestrzennych dzięki możliwości kształtowania zróżnicowanych form faktury. Mogą być to regularne bryły geometryczne, ale także faktury tynku naturalnego, cegły. Panele 3D dają ogromne możliwości aranżacyjne.

Panele dekoracyjne sklep z materiałami wykończeniowymi oferuje w bogatym wzornictwie. Wykonane są one z gipsu z dodatkiem włókna szklanego, co wpływa na ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Można zamówić je tylko z określoną fakturą do samodzielnego pomalowania lub pomalowane, gotowe do montażu.

Aranżacja kuchni i łazienki

Pomieszczenia te są narażone na duże działanie wilgoci, więc najlepiej będą się tu nadawały panele PCV lub panele szklane. Oba typy odporne są na działanie wody, ale panele PCV są znacznie tańsze i łatwiejsze w montażu.

Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na nadawanie panelom dowolnych kolorów, faktur i wzorów. Dzięki temu doskonale imitują materiały naturalne, ale są od nich znacznie tańsze.

Panele PCV można stosować zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Ich ogromną zaletą jest łatwość utrzymania w czystości. Ścienne panele PCV wystarczy przetrzeć gąbką lub ściereczką z niewielkim dodatkiem detergentu. Panele podłogowe wystarczy przemyć mopem.

W celu dokonania niewielkich zmian w aranżacji wnętrz nie jest potrzebne rujnowanie ścian i kapitalny remont, wystarczy zastosowanie paneli PCV, MDF lub dekoracyjnych.