Skip to content Skip to footer

Solidworks

Solidworks jest programem komputerowym typu CAD, który tworzony jest oraz rozpowszechniany przez SolidWorks Corporation, która wchodzi w skład przedsiębiorstwa Dassault Systèmes.

SolidWorks Licencja

SolidWorks jest programem opartym na jądrze PARASOLID, który generuję geometryczną przestrzeń projektowanego detalu. Opierając się o podstawę modelu 3D części, jest sposobność do wykonania modeli złożeniowych, rysunku technicznego, symulacji ruchu i obciążeń, animacji oraz wielu innych. Solidworks online został stworzony do pracy z zespołami, które sięgają kilkunastu tys. elementów. Przeważnie wykorzystywany jest do prostych projektów, takich jak odpowiednie wyposażenie stanowiska pracy, urządzenia pomocnicze w produkcji i wiele innych. Możliwą opcją jest także zaawansowane projektowanie oparte o właściwe modelowanie powierzchniowe co często w nowych wersjach programu zostało znacząco udoskonalone. Dużo firm wykorzystuje Solidworks do zaawansowanych projektów narzędzi typu formy wtryskowe, tłocznik, wykrojnik. Świetnie integruje z programami typu CAM.

SOLIDWORKS – szczegóły

SOLIDWORKS został pierwszy raz zaprezentowany w 1995 r. jako konkurencja dla innych programów CAD, np. Pro/ENGINEER, Unigraphics, I-DEAS, CATIA i kilka innych. W 2007 był jednym z najbardziej popularnych programów typu CAD na rynku, a jego główną konkurencją był Autodesk Inventor i Solid Edge. Warto dodać, że Solidworks licencja jest stosunkowo tania i w swojej cenie, program oferuje wiele możliwości.

Program charakteryzuje się przede wszystkim bardzo intuicyjnym interfejsem, ale też stosunkowo dużymi możliwościami do projektowania, czy bogatymi bibliotekami złożonymi z gotowych elementów i dość atrakcyjną ceną. Jego jedyną wadą są wymagania sprzętowe, które są stosunkowo wysokie, jednak nowsze komputery na pewno sobie poradzą z tym programem.

Wiele rozwiązań SOLIDWORKS obejmuje wszystkie aspekty bezproblemowych i zintegrowanych procesów rozwoju produktów. Warto tutaj podkreślić np. projektowanie, weryfikacje, kwestie zrównoważenia, komunikacje oraz zarządzenie danymi. Oprogramowanie od SOLIDWORKS oferuje firmom znaczące skrócenie cyklu pracy, spore zwiększenie produktywności, a także zdecydowanie szybsze wprowadzanie innowacyjnych produktów na rynki.