Skip to content Skip to footer

Solidworks simulation – najważniejsze dane i fakty

XXI wiek oferuje dzisiaj praktycznie nieskończone możliwości odnośnie poszczególnych ułatwień, które mają na celu pomóc nam w pracy. Szczególnie zaś w dziedzinie informatyki powstają przeróżne oprogramowania, które ułatwiają pracę przykładowo – inżynierom maszyn. Takim programem będzie solidworks simulation.

Solidworks simulation – podstawowe informacje

Co to jest za program? Otóż już jak sama jego nazwa wskazuje, pomaga on i umożliwia przeprowadzenie różnego rodzaju symulacji i badań ruchu. Jakie konkretniej może być to solidworks badanie ruchu? Standardowo będą to wszelkie symulacje strukturalne m.in. statyczne symulacje liniowe i nieliniowe, wibracyjne, termiczne czy liniowe dynamiczne.

Oczywiście wszystko będzie się odbywało w 3D. Dalej warto jeszcze powiedzieć, że możliwe jest także przeprowadzenie symulacji ciał sztywnych z uwzględnieniem czasu i zdarzenia, porównanie parametrów produktów wykonanych z różnych materiałów itp.

Zalety solidworks simulation professional w firmie

Co nam, jako inżynierom, da konkretnie taki właśnie, a nie inny program? Przede wszystkim za jego pomocą będziemy mogli wyeliminować tą ogromną mnogość prototypów pierwszej fazy. Teraz bowiem nasze maszyny będą świetnie przebadane już wcześniej przy pomocy solidworks badania ruchu. Nie oznacza to oczywiście, że pozbędziemy się na stałe już wszelkich prototypów – po prostu ten jeden, który powstanie, będzie już spełniał wszelkie normy.

W ten sposób oszczędzimy zatem naprawdę wiele funduszy i czasu, poświęconych normalnie na prototypy. Co więcej solidworks badanie ruchu zapewni nam także ciągłą kreatywność i nieustanny rozwój naszych możliwości.

Solidworks simulation professional – nie jedyna wersja

Warto jeszcze dodać, że oprogramowanie solidworks simulation występuje w kilku różnych wersjach. Przykładowo mamy wersję standard jako tę najbardziej podstawową, umożliwiającą wykonanie jedynie podstawowych symulacji. Dla dobrej klasy inżynierów standardowo polecane jest raczej właśnie solidworks simulation professional albo premium.

Trzeba napomknąć także, że istnieją jeszcze nieco bardziej wyspecjalizowane wersje produktu. Przykładowo solidworks simulation flow umożliwia pełną analizę produktów pod kątem przepływu płynów i ciepła.