Skip to content Skip to footer

SOLIDWORKS – program CAD, pakiety, cena, logo

W dobie intensywnego rozwoju technologicznego naturalne wydaje się istnienie różnego rodzaju programów komputerowych, nie tylko rozrywkowych, ale również tych, które nastawione są na ułatwienie i przyspieszenie prac przedsiębiorstw w różnych dziedzinach gospodarki. Jednym z takich programów, będącym jednym z najbardziej popularnych na świecie, jest zaprezentowane w roku 1995 oprogramowanie do projektowania CAD SOLIDWORKS.

SOLIDWORKS na rynku, rozwiązania CAD 3D

Pozycja rynkowa SOLIDWORKS jest bardzo silna, o czym świadczy prawie 6 milionowa liczba jego użytkowników. Głównymi odbiorcami SOLIDWORKS są nie tylko firmy jednoosobowe, ale również małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, zaś program dedykowany jest przede wszystkim firmom projektowym i produkcyjnym. Zaletą programu jest łatwość jego obsługi, intuicyjność oprogramowania, co pozwala na usprawnienie procesów projektowania i produkcji we wszystkich światowych branżach. Rozwiązania CAD 3D są podstawą szerokiego pakietu SOLIDWORKS i obejmują różnorodne narzędzia służące do projektowania, przeprowadzania symulacji i weryfikacji, kontroli produkcji, czy zarządzania zbiorami danych.

SOLIDWORKS cena, pakiety, logo

SOLIDWORKS dostępny jest w trzech pakietach: Standard, Professional oraz Premium. Podstawowa wersja systemu kierowana jest do odbiorców wymagających podstawowych narzędzi, które w zupełności zaspokoją potrzeby produkcji. Wersja ta pozwala na projektowanie nawet najbardziej skomplikowanych elementów, tworzenia rysunków 2D i modelowania 3D oraz ścieżek narzędzi CNC, czy też uproszczenie procedur zastosowania technologii rozszerzonej rzeczywistości. Pakiet Professional, oprócz możliwości wynikających z wersji Standardowej, posiada dodatkowe funkcje usprawniające proces projektowania i produkcji. Pozwala na zaawansowany, fotorealistyczny rendering, szacowanie kosztów, weryfikację projektu i rysunków, czy współpracę dzięki eDrawings® Professional. Najbardziej rozszerzoną wersją jest SOLIDWORKS Premium, która dodatkowo posiada narzędzia do przeprowadzania symulacji projektów i ich kontrolowania, jak również zaawansowane możliwości spłaszczania powierzchni.

Pozwala również na pracę grupową ECAD/MCAD, czy zarządzania zaawansowanymi funkcjami projektowania okablowania. Warto w tym miejscu wspomnieć o cenie poszczególnych pakietów. Roczna subskrypcja pakietu Standard wynosi 1250€, Professionel – 1450€, zaś Premium – 1850€. Solidworks cena więc nie jest taka wysoka.

SOLIDWORKS Simulation

Bardzo ciekawą propozycją SOLIDWORKS jest rozwiązanie, umożliwiające projektantom i analitykom przyspieszone wprowadzenie produktów na rynek przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków bez strat na jakości produktu, czy wydajności. Rozwiązaniem tym jest SOLIDWORKS Simulation, służący do analizy strukturalnej przy wykorzystaniu metody elementów skończonych (FEA) w celu prognozowania rzeczywistego zachowania produktu poprzez wirtualne testowanie modeli CAD.

Podsumowanie – Solidworks simulation logo

SOLIDWORKS stanowi istny przełom w procesie projektowania, a poza tym jest wygodnym, niezastąpionym i uniwersalnym narzędziem, które pozwala na usprawnianie prac jego użytkownikom na każdym etapie produkcji. Dostęp do ogólnoświatowej sieci daje możliwość skorzystania z serwisu, czy konsultacji, zapewniając użytkowników o niezawodności. Solidworks simulation logo jest przyszłością.