Skip to content Skip to footer

Sklep z lampami – profesjonalne oświetlenie na każdą kieszeń

Oświetlenie to ważny element każdego mieszkania, ogrodu czy sklepu. Pięknie wyglądająca lampa daje nie tylko światło, ale także stanowi element ozdobny. Dobierając odpowiednio oświetlenie w danym pomieszczeniu można stworzyć niepowtarzalny klimat. Jakie lampy są teraz modne? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Sklep z lampami – szeroki wybór produktów

Chcąc kupić lampę, która nie tylko będzie dawać światło, ale także przyozdobi pokój, należy przejrzeć ofertę sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży lamp. Wybór produktów jest bardzo bogaty i można znaleźć lampy, które pasować będą do każdego wystroju. Lampy nowoczesne, klasyczne, vintage, do ogrodu i do łazienki.

Kupując lampę warto zastanowić się, czy jeden element oświetleniowy jest wystarczający. Czasami warto umieścić kilka mniejszych lamp, które będą oświetlać ważne punkty w pomieszczeniu.

Jakie lampy są modne w tym sezonie?

Moda zmienia się bardzo szybko. Czasami trudno nadążyć na zmianami. Ale wybierając sklep z lampami, można liczyć na nowoczesne modele lamp, kinkietów, halogenów i żyrandoli.

W tym sezonie hitem są wiszące lampy. Najczęściej bogato zdobione, które stanowią centralny punkt pomieszczenia. Lampy z kryształkami, świecidełkami lub ozdobnymi sznurkami, to absolutny hit. Ale nie do każdego wystroju taka lampa pasuje. Dlatego czasami warto wybrać inny model, który może nie będzie modny, ale za to wpasuje się w aranżację.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampę?

Wybór odpowiedniego oświetlenia zależy od pomieszczenia, w którym ma się ono znaleźć. W kuchni powinno być kilka punktów ze światłem. Centralny na suficie oraz światełka nad blatem kuchennym. W salonie najważniejsza jest główna lampa, ale także nocne światło, które przyda się podczas wieczornego relaksu. Sypialnia wymaga oświetlenia ciepłego, które stworzy przytulny i ciepły klimat.

Łazienka jest miejscem, do którego należy wybrać odpowiednie światło. W tym przypadku warto kupić oświetlenie, które będzie odporne na wilgoć. Na lampach znajduje się symbol IP, który informuje o klasie szczelności. Do łazienki najlepiej wybrać lampki o IP44 lub wyższe.