Skip to content Skip to footer

Sage Symfonia – przydatny program do zarządzania firmą

Żyjemy w dobie komputerów, Internetu i ogromnej konkurencji. Każde przedsiębiorstwo musi dostosować się do otoczenia, zachodzących zmian i coraz to nowych przepisów. Z pomocą przychodzą programy specjalistyczne, które ułatwiają podejmowanie decyzji i wypełnianie dokumentów. Takimi programami zajmuje się firma Sage.

Sage dostarcza oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem od ponad 20 lat. Są autorami szeregu programów sygnowanych szyldem „Symfonia” . Różnią się one od siebie funkcjonalnością, stopniem zaawansowania i oczywiście ceną.

Po co używać Symfonia program?

Odpowiedź jest prosta – ułatwia on zarządzanie. Firma Sage chwali się tym, że tworzy proste, przejrzyste interfejsy, z którymi obejdzie się każdy użytkownik. Dodatkowo oferują pomoc – czy to w postaci podpowiedzi i wskazówek w oknie programu, czy też w sposób telefonicznych i mailowych rozmów z zatrudnionymi konsultantami.

Każdy Symfonia program spełnia określone funkcje. Niektóre służą do księgowości, prowadzenia rachunkowości i rozliczeń. Inne do zarządzania personelem, ich wypłatami oraz planem pracy. Jeszcze inne pomogą nam w zarządzaniu procesami. Kolejne będą pomocne jeśli chodzi o sprawy magazynowe lub fakturowanie. Sage Symfonia usprawnia niemal wszelkie elementy zarządzania przedsiębiorstwem.

Troszkę o wersjach programu

Przez kilkadziesiąt lat powstało wiele wersji programu Symfonia. Są one ciągle rozwijane, a ich funkcjonalność poszerzana. Dla małych przedsiębiorstw prowadzących uproszczoną księgowość przeznaczony jest program „Sage Symfonia Start 2.0”. Dla większych przedsiębiorstw odpowiednia jest wersja „Symfonii ERP”. Każdy znajdzie coś dla siebie, zależnie od swoich potrzeb. Ciekawym systemem jest „Symfonia 50cloud”, pozwalająca na zarządzanie firmą na odległość.

Wersje i moduły programów różnią się od siebie ceną. Za moduł dotyczący księgowości i finansów zapłacimy około 300 złotych, za taki, który dotyczy handlu, około 400 zł. Do wielu z nich można dokupić rozszerzenie, które zwiększy możliwości naszego programu. Cennik oferowanych produktów jest łatwo dostępny na stronie producenta.

Czy warto?

Korzystanie z oprogramowania Symfonii może być dużym ułatwieniem nie tylko dla małych przedsiębiorstw. Jest to również ogromna pomoc w zarządzaniu większą firmą i tworzeniu dokumentacji, nawet na odległość.