Skip to content Skip to footer

Rodzaje prześcieradeł

Istnieje wiele materiałów, z których wykonywane są prześcieradła. Warto zatem zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania, ponieważ każdy materiał cechuje się innymi właściwościami. A spanie na wygodnym prześcieradle może przyczynić się do poprawy jakości snu.

Bawełniane

Prześcieradło bawełniane jest miękkie i zapewnia wysoki komfort użytkowania. Jest też bardzo wytrzymałe i odporne na rozciąganie. Zakup produktu wykonanego z bawełny, to inwestycja na długi czas. Jest to bowiem nie tylko wygodne prześcieradło, ale także trwałe. Jest również najlepszym wyborem dla alergików, ponieważ bawełna jest bezpieczna dla skóry. Bawełniana pościel wraz z prześcieradłem sprawdzi się w każdej sypialni.

Z jerseyu

Prześcieradła z jerseyu, dzięki zawartości bawełny, są miękkie i wytrzymałe. Jest to tkanina niezmiernie praktyczna, dzięki czemu jest to bardzo korzystny zakup. Posiada wysoką wytrzymałość, jest odporna na mechacenia, nie wymaga prasowania. Dokonując zakupu, należy wziąć pod uwagę rozmiary prześcieradeł i dopasować je do wielkości materaca. Prześcieradło z jerseyu z gumką zapewni wygodne nakładanie i sprawi, że nie będzie się przesuwać. Jest to zatem niezwykle komfortowe prześcieradło.

Z satyny bawełnianej

Prześcieradło z satyny bawełnianej jest nie tylko funkcjonalne, ale również niezwykle efektowne. Dzięki swojej strukturze posiada niezwykłą gładkość, dzięki czemu jest przyjemne w dotyku. To doskonały wybór na sezon letni, ponieważ tkanina ta ochłodzi ciało w czasie upału. Natomiast z dopasowaną pościelą z satyny bawełnianej, stanie się wyjątkową ozdobą sypialni, nadając jej luksusowy wygląd. Jest to zatem idealny materiał dla osób, które cenią aspekty wizualne i lubią wnętrza urządzone w eleganckim stylu.

Flanelowe

Prześcieradła flanelowe są nie tylko miękkie, ale również ciepłe. To najlepszy wybór na zimowe dni, gdy temperatury są niskie. Pozwolą nam one poczuć się niezwykle komfortowo, od razu po położeniu się do łóżka. Pościel flanelowa sprawi, że sypialnia zyska przytulny klimat. Zastanawiając się nad rozmiarami prześcieradeł, należy dokładnie zmierzyć materac. Dobrym wyborem są prześcieradła flanelowe z gumką.

Z frotte

Kolejne wygodne prześcieradło to takie, które wykonane jest z materiału frotte. Idealnie sprawdzi się w chłodne dni, zapewniając przyjemne uczucie ciepła. Jest to również materiał bardzo trwały i miękki. Nie trzeba go prasować, dzięki czemu oszczędzamy dużo czasu. Prześcieradło z frotte z gumką zapewni wygodne użytkowanie i zapobiegnie jego przesuwaniu się. Dokonując zakupu, zwróćmy uwagę na rozmiary prześcieradeł. Te z gumką dopasują się do materacy o wysokości do 20 cm.