Skip to content Skip to footer

Rodzaje botków skórzanych

Obecnie naturalna skóra licowa jest najczęściej wykorzystywanym tworzywem w przemyśle obuwniczym z wielu względów. Przede wszystkim skóra licowa wyróżnia się pośród innych materiałów trwałością oraz łatwością w pielęgnacji. Tak więc coraz więcej klientek decyduje się na zakup botków skórzanych.

Botki skórzana na obcasie i na płaskiej podeszwie

Nie ulega wątpliwości, że botki skórzane na obcasie są bardzo eleganckie. Przeznaczone są one nie tylko dla niskich kobiet, ale także dla tych, które czują się w nich kobieco oraz komfortowo. Ten rodzaj należy przede wszystkim zestawić z szykowną stylizacją, np. z biurowym dress codem. Najpopularniejsze wśród konsumentek są zdecydowanie botki na szpilce, które w trakcie zimowych oraz jesiennych dni zastępują klasyczne czółenka. Jeżeli kobieta śmiało się czuje w botkach na szpilce, oczywiście może śmiało w nie inwestować. Aczkolwiek szpilka nie jest zawsze komfortowa, wtedy klientka może wybrać botki na słupku. Botki skórzane na słupku można także dopasować do eleganckiego ubioru. Ponadto współczesny rynek oferuje również botki produkowane ze skóry na płaskiej podeszwie, które można swobodnie założyć do każdej stylizacji. Ciekawym modelem wśród płaskich botków są buty motocyklowe, czyli ciężkie i przyozdobione klamrami lub ćwierkami. Takie buty będą stanowić doskonały dodatek jednocześnie do kurtki typu biker, jak i do skórzanych spodni. Ponadto można je także zakładać do białej koszuli i carmelowego płaszcza.

Idealne botki damskie spośród tysięcy modeli

Oczywiście wszystkie botki damskie wykonane ze skóry posłużą każdej kobiecie na wiele lat. Dlatego też warto zarówno ponadczasowych botków, jak i dopasowanych do naszych preferencji oraz gustów. Niewątpliwie botki skórzane są bardzo trwałe, a co za tym idzie, można je nosić codziennie i mieć pewność, że nie zniszczą się w szybkim tempie. Ponadto pielęgnacja botków skórzanych jest bardzo łatwa, gdyż wystarczy wilgotna ściereczka oraz odpowiedni impregnat zastosowany raz na dwa lub trzy tygodnie. W ten sposób możliwe jest zachowanie długiej żywotności obuwia. Naturalnie znalezienie idealnych botków skórzanych spośród wielu modeli nie jest łatwym zadaniem, ale z pewnością każda klientka coś dla siebie właściwy model. Nie ulega wątpliwości, że botki wytworzone skóry są dużo droższe w porównaniu z botkami z zamszu. W tym przypadku jest to całkowicie uzasadnione ze względu na lepszą jakość. Mimo tego budżet domowy jest bardzo często ograniczony. W takiej sytuacji warto poszukać botków skórzanych, które są w promocji.