Skip to content Skip to footer

Puder ryżowy – kosmetyk o niezwykłych właściwościach

Jak uzyskać efekt pięknej, gładkiej cery, kiedy ta ma tendencję do świecenia się? Odpowiedzią jest pochodzący z Azji puder produkowany z ziaren ryżu siewnego. Nie ma sobie równych, jeśli chodzi o skuteczne matowienie, a przy tym jest naturalny, hipoalergiczny i korzystnie wpływa na kondycję skóry. Gdzie go kupić?

Jak powstaje puder na bazie ryżu?

Puder ryżowy, choć w Polsce jest nowością, jest jednym z najstarszych kosmetyków na świecie. Od czasów starożytnych kobiety w Azji stosują go, by wpłynąć na piękno swojej cery. Szybko odkryły bowiem, że zmielone ziarno ryżu siewnego skutecznie pochłania sebum, a tym samym wygładza i matowi skórę na wiele godzin.Ryżowy puder ma bardzo naturalny, przyjazny skórze skład. Powstaje przez zmielenie na drobny proszek ryżu siewnego. Gotowy do złudzenia przypomina mąkę. Jest biały, sypki, delikatny – po nałożeniu na skórę staje się jednak niewidoczny.

Dlaczego warto stosować właśnie puder ryżowy?

Nie bez powodu Europejki pokochały pochodzący z Azji puder. Wszystko za sprawą jego niezwykłych właściwości. Po pierwsze, produkt bardzo skutecznie matowi skórę. Efekt jest naturalny i długotrwały, utrzymuje się wiele godzin nawet w przypadku skóry tłustej ze szczególną skłonnością do świecenia się.Po drugie, to produkt naturalny i bezpieczny dla skóry, nie powodujący reakcji alergicznych. Nadaje się do stosowania nawet przez kobiety z cerą bardzo wrażliwą. Nie tylko nie podrażnia, ale wręcz leczy problemy dermatologiczne, wykazuje bowiem działanie przeciwzapalne. To także kosmetyk niezwykle uniwersalny – jako że na skórze staje się transparentny, mogą po niego sięgnąć zarówno kobiety z bardzo jasną cerą, jak i panie o ciemnej karnacji.

Gdzie szukać naturalnych pudrów ryżowych?

Do niedawna trudno było kupić w Polsce oryginalny, naturalny puder ryżowy. Dziś jest to dużo łatwiejsze – w swojej ofercie ten niezwykły kosmetyk ma coraz więcej drogerii. Szczególnie duży wybór proponują te renomowane, dbające o bogatą ofertę, a także specjalizujące się w produktach ekologicznych.Co ciekawe, swoje ryżowe pudry wypuściły już także europejskie czy polskie marki – produkty powstają na bazie tradycyjnej receptury i nie ustępują jakościom tym azjatyckim.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.