Skip to content Skip to footer

Prewencja wypadków – najskuteczniejsza samodzielna

Rokrocznie w wypadkach samochodowych ginie naprawdę wiele osób, a jeszcze więcej zostaje rannych. Bardzo często sprawca wypadku znajduje się pod wpływem alkoholu – często nie nawet bardzo dużej ilości. Niestety za kieliszek wódki u cioci na imieninach czy piwo po pracy odpowiadają inni ludzie często życiem, a kierowca do końca ma poczucie winy…

Alkomaty policyjne – skuteczne remedium

Czy ta cena jest naprawdę warta chwili przyjemności? Raczej nie. Wie to praktycznie każdy z nas, a jednak wypadki ciągle się zdarzają. Alkohol bowiem już nawet w małych ilościach zaburza nasze logiczne myślenie, poprawia pewność siebie, obniża koncentrację i powoduje pogorszenie szybkości naszej reakcji. Tego niestety raczej nie zauważamy – wydaje nam się, że przecież czujemy się nawet lepiej…

Niestety stawką jest ludzkie życie. Dlatego też warto zainwestować w alkomaty policyjne. Dlaczego akurat one? Otóż wówczas możemy zawczasu sprawdzić sami, czy jesteśmy pod wpływem czy nie. Dobry alkomat wyczuje nawet tą odrobinę alkoholu, której nawet nie czujemy, a która już zaburza nasze funkcjonowanie.

Dla kogo są alkomaty policyjne?

Kto powinien sobie kupić alkomat dowodowy? Na pewno każdy kierowca. Możemy wówczas powiedzieć, że przecież my nigdy nie wsiadamy nawet po odrobinie alkoholu w samochód. Jednak wyobraźmy sobie taką sytuację – wypijamy do kolacji lampkę wina, a nasze dziecko dzwoni i mówi, że coś się źle czuje i czy możemy je odebrać z imprezy? Czy wówczas możemy już wsiąść do samochodu, czy jednak nie ?

Alkomat dowodowy przyda się także szefom, którzy chcą skontrolować trzeźwość pracowników. Problem nietrzeźwości wydaje się, że najczęściej występuje wśród pracowników fizycznych – tam też często dochodzi do wypadków z historią alkoholową we tle. Ponadto, alkomat dowodowy przyda się każdemu z nas – będziemy w stanie dokładnie zawsze określić, czy możemy już iść do pracy czy jeszcze nie.

Profesjonalne alkomaty – dlaczego są lepsze?

Każdy z nas zapewne nieraz widział gdzieś na stacji benzynowej czy w supermarkecie tanie, jednorazowe alkomaty. Czemu nie skorzystać z nich, skoro są tańsze? Czym się różnią od profesjonalnych urządzeń?

Otóż takie jednorazowe alkomaty charakteryzują się przede wszystkim dość małą dokładnością pomiarową. Co więcej – najzwyczajniej w świecie nie mamy ich pod ręką cały czas. A w sytuacji, w której będziemy ich potrzebowali, może się okazać, że nie ma żadnej stacji benzynowej po drodze, a nawet jeśli będzie – to na pewno nie będziemy mieli ochoty tam iść.

Warto zatem zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich i innych osób – zainwestujmy zatem w profesjonalne alkomaty policyjne ze strony https://alko-maty.pl/alkomaty-dowodowe-(policyjne).html.