Skip to content Skip to footer

Pojemniki transportowe i magazynowe z tworzyw sztucznych

Pojemniki transportowe i magazynowe są ważną pomocą podczas obsługi i przechowywania produktów. Razem z towarem tworzą jednostkę ładunkową. Kształt pojemników pozwala na przechowywanie produktów w środku i chroni je przed uszkodzeniem podczas transportu. Jakie są rodzaje oraz wady i zalety opakowań z tworzyw sztucznych? Jakie są zalety i wady tworzyw sztucznych?

Eurpaleta — najpopularniejszy rodzaj palety

W praktyce często stosuje, są kontenery o znormalizowanym rozmiarze europalety, co wynika z faktu, że europaleta jest najczęściej używanym typem palety w magazynie. W ten sposób oba systemy mogą być transportowane tym samym wózkiem widłowym i składowane w tym samym systemie regałowym.

Istnieją inne rodzaje pojemników magazynowych i transportowych o różnych wymiarach, z których każdy może służyć do specjalnych celów. Przy wyborze odpowiedniego kontenera należy wziąć pod uwagę różne wymagania dotyczące przechowywania.

Wady i zalety drewna

Wady i zalety drewna oraz palet drewnianych są ogólnie znane. Jednak obecnie palety drewniane są wypierane przez te wykonane z tworzyw sztucznych. Są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, solidne i łatwo jest utrzymać je w czystości.

Ponadto można je użytkować przez długi czas. Nie pleśnieją i oszczędzają miejsce.

Pojemniki przemysłowe do przechowywania — Zalety i wady tworzyw sztucznych

W zależności od użytego materiału pojemniki plastikowe są najczęściej stosowanym rodzajem pojemników.Przy wyborze odpowiedniego pojemnika przemysłowego lub transportowego warto wziąć pod uwagę wymagania dotyczące przechowywania i transportu, takie jak wady i zalety opakowań z tworzyw sztucznych.

Jedną z ich najważniejszych zalet jest to, że można je układać w stos lub zagnieżdżać, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Nadają się do stosowania w magazynach automatycznych i są znacznie łatwiejsze do czyszczenia niż inne rodzaje pojemników. Nie pleśnieją.

Nie każdy plastik można ponownie odzyskać — nie należy go używać w sposób. Niekontrolowany.

Pojemniki drewniane są zwykle konstruowane na bazie drewnianej europalety, na której z dwóch lub więcej stron przymocowane są metalowe siatki, lub drewniane ściany.

Pojemniki metalowe są szczególnie odpowiednie do przenoszenia towarów kruchych ze względu na ich stabilność.

Klasyfikacja według funkcjonalności

Oprócz wymiarów i użytego materiału, pojemniki magazynowe i transportowe można również klasyfikować według ich indywidualnych właściwości. Istnieją na przykład wersje gniazdowe, sztaplowane i składane.