Skip to content Skip to footer

Piwo bezalkoholowe – zalety

Bezalkoholowe – termin ten należy stosować do napoju, z którego alkohol został wyekstrahowany. Tego typu piwa cieszą się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Pomimo tego, że nie zawierają alkoholu, smakują tak samo, jak zwykłe piwa. Trzeba przyznać, że jest to ogromna zaleta.

Przygotowywanie piwa

Całe piwo warzone jest ze słodu jęczmiennego, chmielu, drożdży i wody, chociaż czasami stosuje się inne składniki, takie jak owoce, pszenica i przyprawy. Drożdże zamieniają cukry w słód, a chmiel zapewnia gorzki smak piwa i kwiatowy aromat. Smak piwa zależy od wielu rzeczy, w tym od rodzaju użytego słodu i chmielu, innych składników oraz odmiany drożdży. Właściwe przygotowanie drożdży jest niezbędne, ponieważ każda odmiana ma swój niepowtarzalny wpływ na piwo. Piwo bezalkoholowe przygotowuje się trochę inaczej.

Czym jest napój bezalkoholowy?

Piwo bezalkoholowe, które czasami jest również określane jako piwo lekkie to zwykły napój fermentowany, który następnie jest gotowany w celu zmniejszenia zawartego w nim alkoholu. Stało się popularne w czasach prohibicji w Ameryce, która ustanowiła limit 0,5% objętości alkoholu. Większość popularnych marek piwa ma lżejszą alternatywę. Teraz piwo bezalkoholowe jest najszybciej rosnącą kategorią na rynku. Po pierwsze, ludzie są bardziej niż kiedykolwiek świadomi szkodliwych skutków spożywania alkoholu. Rządy zintensyfikowały kampanie zdrowotne i zachęciły przemysł napojów do promowania alternatywnych produktów o niskiej zawartości alkoholu w stosunku do zwykłych produktów. W Japonii starzejąca się populacja, dbająca o swoje zdrowie, ale lubiąca trunek, zaczęła spożywać piwo, które w swoim składzie nie zawiera alkoholu.

Napój przypominający piwo

Bliski Wschód stanowi obecnie prawie jedną trzecią światowej sprzedaży piwa bezalkoholowego pod względem objętości. Lager bezalkoholowy jest coraz częściej pijany w barach i restauracjach, a nie tylko spożywany w domu. Tego typu piwo może również występować w wersjach smakowych, takich jak na przykład: cytryna, truskawka lub arbuz. Takie smaki z pewnością przypadną do gustu kobietom. Warto również wspomnieć o tym, że piwa, które nie zawierają w sobie alkoholu mają taki sam smak, jak zwykłe napoje alkoholowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Bezalkoholowe.com