Skip to content Skip to footer

Ożarów, czyli Mekka umęczonych Warszawiaków

Ożarów Mazowiecki jest niewielkim miasteczkiem rzut kamieniem od stolicy, a jej atrakcyjna lokalizacja sprawia, że wiele osób właśnie z tym miastem wiąże swoją przyszłość. Właśnie na tym skrawku naszego kraju buduje się obecnie coraz więcej domów i mieszkań, kuszących relatywnie przystępną ceną.

Mieszkanko w spokojnym Ożarowie

W przywołanym mieście na ten moment mieszka tylko nieco ponad dziesięć tysięcy ludzi. Jest to niewielka liczba, ale systematycznie się rozwija, ponieważ sprowadzają się tu osoby zmęczone wielkomiejskim zgiełkiem. Właśnie dlatego ożarowskie mieszkania zyskują wiele zapytań, a wartość frazy „Ożarów mazowiecki mieszkania nowe„, na pewno wkrótce przeniesie się do innej ligi.

Bezpieczna inwestycja? Raczej tak

Już teraz nowe domy Ożarów Mazowiecki mieszkania nowe rosną jak grzyby po deszczu. Swojej szansy szukają tu nie tylko osoby, które stąd pochodzą. Ożarowem interesują się również osoby spoza granic województwa i ta tendencja prawdopodobnie jeszcze długo zostanie utrzymana. A wszystko ma związek z tym, że ceny za metr kwadratowy cały czas pną się w górę, co w szczególności dotyczy miejsc, do których wszystkich ciągnie – jak Warszawa. W drobnym miasteczku za te same pieniądze mamy prawo liczyć na większy metraż, co skłania do refleksji. Każdy musi sam rozstrzygnąć egzystencjalną kwestię: czy względna bliskość kina, hipermarketów i Pałacu Kultury, jest ważniejsza od większej przestrzeni w naszym apartamencie? Wydaje się jednak, że w społecznej świadomości zarówno Polaków, jak i innych Europejczyków doszło już do pewnego przewartościowania. Hałas i smog wielkich miast coraz częściej ustępuje poszukiwaniom spokoju na wsi lub niewielkich miejscowościach.

Już czas na przeprowadzkę

Część z was pewnie myśli nad tym, czy Ożarów Mazowiecki to miejscowość, z którą można wiązać długoterminowe plany. Tu nie ma poprawnych odpowiedzi, ale wydaje się, że usytuowanie pod stolicą zapewnia, że nie wyrzucimy pieniędzy w błoto. Pomijając niezłą perspektywę dojazdu, galopująca popularność pracy zdalnej sprawia, że Polacy nie muszą już być zawodowo uwiązani w betonowej dżungli. Jeśli dodamy do tego oczywiste zalety mieszkania w mniejszej miejscowości – spokój, bezpieczeństwo, czystsze powietrze – rachunek wydaje się prosty.