Skip to content Skip to footer

Opakowania plastikowe – zalety

Okazuje się, że branża e-commerce ma wiele zalet. Dużą przewagą względem sklepów stacjonarnych jest możliwość robienia zakupów o dowolnej porze dnia, w dowolnym miejscu. Nierzadko możemy znaleźć interesujące nas produkty w korzystniejszych cenach, nie ograniczają nas dni wolne od handlu, a zamówienie jest nam dostarczane prosto do domu.
Prowadząc sklep internetowy musimy zadbać o takie zabezpieczenie dostaw, które będzie zarówno wygodne jak i ekonomiczne.

Dlaczego opakowania plastikowe?

Tworzywa sztuczne to duża grupa materiałów o różnych właściwościach. Świetnie sprawdzają się jako surowiec na Opakowania plastikowe Producenci oferują szeroki wybór wymiarów i kształtów, aby sprostać wymaganiom klientów. Trwałość i odporność na uszkodzenia zapewnia wysoki poziom ochrony przewożonych towarów. Ponadto, opakowania plastikowe wysokiej jakości można stosować wielokrotnie, co obniża koszty i służy środowisku.

Wszechstronne zastosowanie w wielu branżach

Przemysł spożywczy i gastronomia chętnie stosują plastikowe opakowania. Płynne produkty transportuje się i przechowuje w pojemnikach IBC (Intermediate Bulk Containers), które dzięki specjalnym plombom zapewniają szczelność i niezawodność. W przypadku warzyw, owoców i innych produktów wymagających cyrkulacji powietrza, opakowania plastikowe producent z otworami zapewnią odprowadzenie wilgoci, jednocześnie chroniąc przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Trwałość opakowań plastikowych sprawia, że znalazły one powszechne zastosowanie również w branży motoryzacyjnej. Możliwość montażu wózka ułatwia przenoszenie ciężkich i nieporęcznych produktów na terenie hal magazynowych. Dzięki możliwości składania, opakowania plastikowe producent zajmują dużo mniej przestrzeni w transporcie zwrotnym. Można więc przewozić więcej, a co za tym idzie, taniej.

Opakowania plastikowe a zautomatyzowane linie produkcyjne

Automatyzacja w przemyśle nie stoi na przeszkodzie by stosowano opakowania plastikowe producenci są bowiem świadomi potrzeb rynku. Oferują więc produkt wysokiej jakości, kompatybilny z systemami rolkowymi i magazynowymi. Oprócz pojemników standardowych, producenci wykonują pojemniki i palety na specjalne zamówienie klientów. Dzięki temu mamy pewność, że produkcja, transport i magazynowanie będą przebiegały sprawnie.