Skip to content Skip to footer

Odpowiednie biuro rachunkowe

Do 2014 roku biura rachunkowe, które chciały zajmować się prowadzeniem ksiąg rachunkowych musiały posiadać Licencję Ministra Finansów. Obecnie do wykonywania zawodu księgowej niepotrzebne są żadne uprawnienia. Tak naprawdę biuro rachunkowe może otworzyć każdy. Można to zobaczyć na przykładzie miasta Katowice. Jest tu dużo punktów oferujących usługi księgowe.

CZY KSIĘGOWA RÓWNA KSIĘGOWEJ?

Potencjalne biuro rachunkowe w Katowicach składa się z niewykwalifikowanej kadry. Zatrudniani są ludzie prosto po studiach niemający wiedzy praktycznej. Umówmy się, że wiedza teoretyczna nijak się ma do praktyki. Co gorsza zatrudniani są też studenci na praktyki zawodowe. Fakt jest taki, że gdzieś nauczyć się muszą, ale biuro, które się ceni nie zatrudni uczniów. Nie wszystkie błędy popełnione przez takie osoby są wykrywane na bierząco. Niestety skutki błędów niewykwalifikowanych osób prowadzą do błędnych rozliczeń oraz deklaracji, a nawet do kontroli urzędów skarbowych.

Są to najbardziej stresujące chwile dla przedsiębiorcy i na pewno każdy chciałby tego uniknąć. Odpowiednie biuro rachunkowe w Katowicach powinno posiadać kwalifikacje potwierdzone certyfikatami, do których każdy potencjalny klient powinien mieć wgląd. Ważne jest, aby sprawdzić ile lat praktyki posiada obsługująca nas księgowa. Pamiętajmy, że błędy biur rachunkowych nie zwalniają podatnika od odpowiedzialności za prawidłowość wyliczenia podatków.

KWALIFIKACJE

Licencja Ministra Finansów obecnie nie jest obowiązkowa, natomiast wielu księgowych z wieloletnim stażem posiada taki dokument. Licencja ta jest jednym z wielu dokumentów, która potwierdza zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Znaleźć można nie jedno Biuro rachunkowe w Katowicach, które posiada takie certyfikaty.

Kursy i szkolenia, które przebyła księgowa informują przedsiębiorcę, że właściciel biura rachunkowego dba, aby jego pracownicy poszerzali i aktualizowali swoją wiedzę. Jest to bardzo ważne szczególnie w branży księgowej, w której przepisy zmieniają się bardzo często.

SPOKÓJ PRZEDSIĘBIORCY

Sprawdzenie czy interesujące nas biuro rachunkowe w Katowicach spełnia powyższe elementy gwarantuje nam, że bez problemu będziemy w stanie powierzyć im nasze dokumenty. Dzięki temu będziemy spokojni przy ewentualnych kontrolach z Urzędem Skarbowym. Im mniej stresu sobie zafundujemy, tym lepiej będzie prosperowała nasz firma.