Skip to content Skip to footer

Najpopularniejsze rodzaje liposukcji

Liposukcja jest zabiegiem, który potocznie nazywa się odsysaniem tłuszczu. Jeszcze kilka lat temu poddanie się mu wiązało się z koniecznością dość długiej rekonwalescencji, jednak obecnie przeprowadza się go w nieco inny, mniej inwazyjny sposób. Jakie są rodzaje liposukcji i kiedy warto się jej poddać?

Wskazania do liposukcji

Liposukcja Katowice to sprawdzona metoda umożliwiająca pozbycie się tkanki tłuszczowej na wybranej partii ciała. To zabieg, z którego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jakie są wskazania do jego wykonania? Jednym z nich może być chęć wymodelowania sylwetki, w celu zniwelowania jej dysproporcji. Należy mieć świadomość, ze liposukcja nie jest zabiegiem, który ma za zadanie odchudzanie, nie jest zatem zalecana osobom borykającym się z otyłością i lekarz może odmówić jej wykonania.

Warto wiedzieć, że zabieg liposukcji w Katowicach umożliwia pozbycie się tkanki tłuszczowej, jednak jego celem nie jest napinanie skóry. Co prawda nowoczesnej odmiany zabiegu mogą dać taki efekt, jednakże głównym celem podczas jego przeprowadzania jest redukcja ilości komórek tłuszczowych. Z tego powodu osoby mające problem z cellulitem powinny rozważyć czy na pewno chcą się poddać liposukcji.

Popularne rodzaje liposukcji

Obecnie możliwe jest Modelowanie sylwetki katowice za pomocą różnych rodzajów liposukcji. Popularnością cieszy się między innymi wersja ultradźwiękowa, podczas której tkanka tłuszczowa jest rozbijana przy pomocy ultradźwięków. Pod skórę zostaje wprowadzony światłowód, dzięki czemu możliwe jest dotarcie do tkanek i rozbicie tkanki tłuszczowej. Taka liposukcja Katowice jest w pełni bezpieczna. Dużą zaletą tego zabiegu jest fakt, że wykorzystywane do niego ultradźwięki pozytywnie wpływają na skórę i ujędrniają ją.

Popularność zyskuje również liposukcja laserowa umożliwiająca modelowanie sylwetki Katowice przy użyciu tzw. zimnego lasera. Jego zadaniem jest rozpuszczenie tkanki tłuszczowej i zmiana jej struktury w emulsję. Kolejnym etapem zabiegu jest zrobienie niewielkich nacięć, do których wprowadzona zostaje kaniula, która następnie umożliwia wydostanie się komórek tłuszczowych na zewnątrz. Taki rodzaj liposukcji w Katowicach nie trwa długo, zabieg wykonywany na niewielkiej partii ciała może trać zaledwie pół godziny.