Skip to content Skip to footer

Na czym polega glamping?

Glamping w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest to określenie na ekskluzywny camping, czyli nocleg w naprawdę komfortowych warunkach, które często przypominają usługi hotelarskie.

Czym jest glamping?

Coraz więcej rodaków wybiera taką formę wypoczynku. Należy jednak mieć na uwadze, że glamping jest nieco kosztowny, dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na coś takiego. Glamping zapewnia bez wątpienia przepiękne widoki oraz możliwość relaksu daleko od miejskiego hałasu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zwracają uwagę na szczegóły. Wypoczynek w takim ośrodku w pewnym stopniu przypomina kolonie, dlatego można znowu poczuć się jak dziecko. Najważniejszy jest kontakt z naturą, z którą wiele osób lubi obcować.

Zalety glampingu

Trendy turystyczne na świecie cały czas się zmieniają, jednak glamping pozostaje cały czas modny. Warto skorzystać z takiej opcji, jeżeli nas na to stać. Może się okazać, że będzie to naprawdę ciekawe i spodoba się nam taka forma wypoczynku. Na uwagę zasługuje fakt, że niektóre glampingi mają również agroturystyczną funkcję, ponieważ można w nich spotkać zwierzęta. W niektórych dostępne są nawet warsztaty jogi lub ciekawe książki. Namioty na glampingu są luksusowe i mają toalety oraz wygodne łóżka. Jest to z pewnością duża różnica między klasycznym campingiem, gdzie warunki nie są zbyt dobre.

Przygotowanie na glamping

Warto dodać, że do glampingu można zaaranżować własny namiot turystyczny, który będzie idealnie dostosowany do osobistych potrzeb i preferencji. Powinien on być przestronny i zapewniać dużo miejsca. Rozmiar kampera lub namiotu jest uzależniony także od liczby osób biorących udział w glampingu. Dla bardziej wymagających osób dostępne są nawet domki na drzewie, w których można zamieszkać. Zaplanowanie glampingu nie powinno stanowić problemu nawet dla początkujących osób, ponieważ miejsc w Polsce do wyboru jest naprawdę dużo. Taka alternatywna forma spędzania urlopu jest coraz bardziej popularna, dlatego decyduje się na nią obecnie sporo osób. Niektóre noclegi są bardzo oblegane.