Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę kupując pościel?

Każdy sklep z kołdrami charakteryzuje się tym, że jest w nim mnóstwo towarów. To może być pewien problem dla kupujących, którzy po prostu mogą poczuć się zagubieni i nie wiedzieć, co wybrać. Właśnie dlatego podpowiemy, na co zwrócić uwagę kupując pościel i jak ją wybrać, by być zadowolonym.

Rozmiar

Dobry sklep z pościelą ma w swojej ofercie wzory w całej gamie rozmiarów. Dla dwóch osób często sięga się po kołdry 200 x 220 cm. Na łóżka pojedyncze częściej wybiera się mniejsze modele – 160 x 180 lub 140 x 180. Są oczywiście jeszcze pościele dziecięce. One są dość małe i dostępne w wielu wariantach np. 90 x 100, 140 x 70. Żeby więc wyjść ze sklepu z pościelą z odpowiednim rozmiarem produktu, powinno się najpierw zastanowić nad jego wyborem. Jeśli nie masz jeszcze wypełnienia pościeli, czyli kołdry i poduszki, dopasowanie do nich pościeli nie powinno być trudne. Jeśli kupisz je równocześnie, to nie będziesz się martwić pomyłką.

Wypełnienie

Dobry sklep z kołdrami może zaproponować kołdry o różnym wypełnieniu. Szczególnie popularne są kołdry z wypełnieniem z naturalnych materiałów np. wełny, puchu. Zdarza się jednak, że takie materiału uczulają. W związku z tym warto rozważyć też zakup kołdry z syntetycznym wypełnieniem. Zazwyczaj można rozpoznać je po niskiej wadze i niższej cenie. Zwykle kołdry ze sztucznym wypełnieniem są po prostu tańsze, choć wcale nie oznacza to, że gorzej sprawdzają się w praktyce i nie warto po nie sięgać.

Poduszki sklep

Kupując pościel, koniecznie trzeba też pamiętać o wyborze poduszki. W jej przypadku liczy się nie tylko rozmiar i wypełnienie, ale też twardość. Dobre poduszki muszą zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i umożliwiać przyjęcie prawidłowej pozycji ciała podczas snu. Bardzo często sklep z pościelą sprzedaje także poduszki, a jego pracownicy mogą zasugerować właściwe modele dopasowane do poszczególnych typów pościeli. Poduszki sklep powinny wiązać się z naprawdę dużym wyborem. W idealnej sytuacji można je przed zakupem dotknąć i wypróbować. Osoby, które cierpią na bóle pleców i ramion powinny włożyć szczególnie dużo wysiłku w wybór dobrej poduszki, a w razie wątpliwości mogą nawet sięgnąć po model ortopedyczny lub wykonany z pianki, która zapamiętuje kształt ciała i jest czasami polecana przez fizjoterapeutów i lekarzy.