Skip to content Skip to footer

Kurort Kozubnik powraca

O Kozubniku krążą prawdziwe legendy. Nic w tym dziwnego, przez wiele lat miejsce to było objęte tajemnicą i tylko nieliczni mieli do niego dostęp. Kozubnik stał się swojego rodzaju legendą i jego odrodzenie w ostatnim czasie wzbudziło niemałe zainteresowanie.

Kurort Kozubnik – kilka słów o historii

Kurort Kozubnik położony jest na południu Polski w pobliżu jeziora Żywieckiego we wsi Porąbka. Otoczony jest górami i lasami i stanowi nie tylko świetną bazę wypadową w góry czy na rower, ale również sprzyja prawdziwemu wypoczynkowi na łonie natury. W czasach PRL Kozubnik był miejscem, do którego na urlop przyjeżdżali wysocy rangą wojskowi i urzędnicy, choć oficjalnie miejsce to miało być ośrodkiem wczasowym dla pracowników branży hutniczej i ich rodzin. Kozubnik przypominał małe, samowystarczalne miasteczko. Miał własne ujęcie wody, agregat prądotwórczy i stację benzynową. Na terenie Kozubnik spa mieściły się baseny, sauny i solarium, co nie było powszechnym zjawiskiem u progu lat 90-tych. Na terenie Kozubnika prężnie działało kilka luksusowych restauracji, a goście mogli spędzać czas na jednym z boisk sportowych. Po upadku PRL Kozubnik popadł w ruinę i dopiero niedawno udało się go odtworzyć i odrodzić, dzięki zaangażowaniu nowych inwestorów.

Kozubnik dziś

Dziś Kozubnik również jest miejscem szczególnym. Formą i kształtem nawiązuje do ówczesnego kurortu turystycznego, ale cała infrastruktura została dostosowana do obecnych czasów. Apartamenty w Kozubniku to dziś luksusowe, przestronne wnętrza, które kuszą nie tylko rodziny z dziećmi, ale też pary, singli czy nawet grupy znajomych.Kozubnik spa to nie tylko kurort. To również świetna baza wypadowa w góry, na rowery czy spacery. Bliskość Beskidu Małego sprawia, że na wyciągnięcie ręki mamy wiele pięknych szczytów, które są niezwykle zróżnicowane i dopasowane do możliwości niemal każdego turysty.Kozubnik to też raj dla miłośników wody. Bliskość Jeziora Żywieckiego sprawia, że w ciepłe letnie dni można pływać po jeziorze żaglówką, plażować lub spędzać czas ze znajomymi na rowerkach wodnych. Coraz prężniej rozwija się też w okolicy branża gastronomiczna, co jest ważnym elementem dla osób ceniących sobie nietuzinkową, smaczną kuchnię.