Skip to content Skip to footer

Któż nie lubi smacznych lodów?

Proponowane przez producentów lody mają coraz to ciekawsze smaki i coraz częściej się zdarza, że są produkowane na bazie naturalnych składników. Naturalne lody są co prawda droższe ale o niebo są smaczniejsze. Dzięki licznym przepisom w internecie, dzisiaj każdy może też zrobić swoje własne domowe lody. Wykorzystując składniki, które najbardziej się lubi można zrobić najsmaczniejsze dla siebie i swoich bliskich lody.

Przepis na własne lody

Własne lody są najlepsze ponieważ samemu doskonale się wie z czego się zrobiło odpowiednią masę lodową. W lodach własnej produkcji wszystkie komponenty do lodów są naturalne, polewy do lodów są robione na bazie naturalnych soków i to z owoców, które najbardziej są przez nas lubiane.Najprostszy przepis na lody polega na zmieszaniu jajek z mlekiem pasteryzowanym, pełnym i przegotowanym. Dokładne i mocne mieszanie sprawi, że wyrobi się sztywna masa lodowa. Sparzenie naczynia z taką masą spowoduje, że białka zetną się i dopiero wtedy masa lodowa będzie aksamitna i gładka.Masę lodową następnie trzeba posłodzić, ale pamiętać przy tym należy, że im więcej cukru tym dłużej lody będą się potem mrozić. Do tak przygotowanej masy możemy dodać różne komponenty do lodów, które będą naturalnymi składnikami naszych lodów. Wykorzystać też przy podawaniu lodów możemy odpowiednie i naturalne polewy do lodów.

Lody nie zawsze są zdrowe

Naturalne lody naszej własnej roboty są zrobione na naturalnych komponentach, głównie chodzi tu o surowe jajka. W surowych jajkach bardzo lubi przebywać bakteria zwana salmonellą. Dlatego przy produkcji własnych lodów trzeba bardzo uważać. Nigdy nie wolno ich całkowicie odmrażać a potem zamrażać ponownie, jaja trzeba sparzyć i umyć zawsze gorącą wodą, nie mówiąc już o myciu rąk, które trzeba cały czas myć.

A może sorbet?

Obok lodów na bazie jajecznej popularne coraz bardziej stają się lodowe sorbety. Sorbety to zamrożona zmiksowana masa owocowa. W tym wypadku można samemu zrobić sorbet z najbardziej ulubionych owoców, dodać do niego odpowiednie komponenty i też wykorzystać polewy do lodów. Zabawa w robienie własnej produkcji lodów czy sorbetów może być atrakcyjną formą spędzenia czasu ze swoimi dziećmi. Dzieci przecież bardzo lubią lody.