Skip to content Skip to footer

Kto i co można przewieźć przewozem krajowym?

Przewozy krajowe cieszą się rosnącą popularnością, bo na tle pociągów i samochodów osobowych mają wiele zalet. Stąd też najprawdopodobniej liczba osób, które regularnie z nich korzystają, będzie rosła. Ten trend daje świetne nadzieje na przyszłość branży. Warto jednak zastanowić się też kto i co może zostać przewiezione tym środkiem transportu?

Pasażerowie

Oczywiście przewozy krajowe zostały stworzone przede wszystkim z myślą o pasażerach. Wygodne fotele, klimatyzacja i dodatkowe udogodnienia mają zachęcać do podróżowania po Polsce w komfortowych warunkach.

Dzięki nim przesiadka z własnego samochodu do busa nie jest takim problemem. Wprawdzie kiedyś busy cieszyły się kiepską renomą, to teraz można najczęściej przedstawiać je jako synonim bezpieczeństwa i luksusu.

Pasażerowie, którzy zdecydowali się na skorzystanie z nich, najczęściej są zadowoleni i odtąd częściej wybierają tę formę transportu. To po prostu dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę.

Przesyłki

Nie każdy wie, ale czasami możliwe jest przekazanie przesyłki za pośrednictwem przewoźnika. Oczywiście nie każda firma świadczy taką usługę, ale w przypadku niektórych jest taka możliwość.

Wiele zależy od tego, ilu pasażerów jedzie w konkretną trasę i ile wolnego miejsca pozostało. Jeśli jest go dużo, to bardzo prawdopodobne, że transport przesyłki będzie możliwy i to w dużo krótszym czasie, niż ten, jaki może zaoferować firma kurierska.

Zwierzęta

Przewozy krajowe często dopuszczają transport zwierząt. Oczywiście powinny to być zwierzęta zabezpieczone w odpowiedni sposób np. w transporterze. Zwykle konieczne jest też wykupienie biletu dla czworonoga i zarezerwowanie dla niego miejsca.

W przypadku chęci przewozu zwierzęcia warto wcześniej skontaktować się z firmą przewozową, by ustalić warunki transportu. Jest to szczególnie ważne w przypadku zwierząt dużych oraz potencjalnie niebezpiecznych. Wraz z firmą przewozową można ustalić najlepszy plan ich przewozu, by było im wygodnie i równocześnie by nie niepokoiły innych pasażerów.