Skip to content Skip to footer

Kiedy warto odkupić przedsiębiorstwo?

Nie każdy biznes, który został wystawiony na sprzedaż, przynosi straty. Czasem mamy do czynienia z sytuacją, w której decyzja o zbyciu przedsiębiorstwa następuje z zupełnie innych względów, a jego kupienie może się bardzo opłacić. Przyjrzyjmy się nieco bliżej typowym okolicznościom zbycia przedsiębiorstwa – kiedy będą korzystne dla nabywcy?

Zbycie przedsiębiorstwa – dlaczego właściciele firm chcą zrezygnować?

W powszechnym mniemaniu wydaje się, że sprzedaż dobrze rokującej firmy to nierozsądna decyzja. Ale każdy przedsiębiorca wie doskonale, że prowadzenie własnego biznesu wymaga ogromnego nakładu środków.

Biznes zawsze kosztuje, ale nie mówimy tu tylko o kosztach czysto finansowych. To także życie w ogromnym stresie, powtarzającej się niepewności, oraz wielka odpowiedzialność – nie tylko za los samej firmy, ale także pracujących w niej ludzi. Jeśli spojrzymy na to od takiej strony, pragnienie sprzedaży biznesu nie wydaje się już tak niezrozumiałe.

Planujący Zbycie przedsiębiorstwa – derekflak.pl to kancelaria, która udziela im w tym zakresie eksperckiego wsparcia – często nie pragną niczego innego, jak tylko wrócić na spokojny etat. Czasem potrzebują się również zająć kwestiami rodzinnymi i są pogodzeni z tym, że ich biznes przejdzie w ręce nabywcy.

Jak ocenić, kiedy warto kupić od kogoś firmę?

Jeśli natrafimy na ofertę, której przedmiotem jest zbycie przedsiębiorstwa – derekflak.pl to adres, pod który warto się udać. W kancelariach, które prowadzą dziesiątki spraw tego typu, zawsze pracują osoby o wielkim doświadczeniu w czytaniu pomiędzy wierszami.

Bez problemu wyjaśnią nam, czy dana propozycja faktycznie przyniesie nam korzyść, czy też stanie się źródłem potencjalnej katastrofy finansowej.

Przedsiębiorstwo ze stratami – czy zawsze nie warto?

Jak podkreślają znane kancelarie, zbycie przedsiębiorstwa – derekflak.pl mówi o tym wprost – może nastąpić z wielu różnych powodów. Niestety, jednym z nich bywa także nieumiejętność wyprowadzenia biznesu na prostą, jaką wykazał dotychczasowy właściciel.

Jeżeli planujemy zakup firmy w takiej sytuacji, warto to zrobić pod jednym podstawowym względem – jeśli my sami mamy pomysł, jak poradzić sobie z tym biznesem i zmienić go w coś wyjątkowego. Nabywanie przedsiębiorstw nierentownych to coś, czego nie poleca się początkującym biznesmenom. Aby podjąć się takiego wyzwania i wyjść z niego zwycięsko, potrzebny jest nie tylko konkretny, długofalowy plan, ale również kompleksowa pomoc prawna.