Skip to content Skip to footer

Kabiny prysznicowe z hydromasażem – jaki model wybrać?

Urządzając łazienkę, wiele osób zastanawia się czy wyposażyć ją w wannę, czy w kabinę prysznicową. Ze względu na fakt, że większość klientów ma małe łazienki, poleca się kabiny prysznicowe z hydromasażem, które nie zajmują bardzo dużo miejsca jak wanna, ale są wygodne i mają sporo ciekawych funkcji. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni ich model.

Kabiny prysznicowe z hydromasażem – narożne czy wolnostojące

Tutaj warto kierować się tym, co dla nas będzie najwygodniejsze. Kabiny narożne łatwo zainstalować, mają one zazwyczaj brodzik. Są dostępne w następujących wymiarach: 90 x 90 cm, 80 x 80 cm, 80 x 70 cm. Wymiar najlepiej dopasować do wielkości łazienki. Kabiny prysznicowe narożne mają taką zaletę, że dzięki nim w prosty sposób zaaranżujemy róg łazienki.

Kabiny prysznicowe z hydromasażem wolnostojące sprawdzą się w większych pomieszczeniach. Są ich dwa typy: z brodzikiem i walk-in. Jeśli w domu znajdują się starsze osoby, to wygodniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie kabina walk-in. Do kabin wolnostojących łatwo zamontować różne udogodnienia np. drążki, uchwyty.

Drzwi w kabinach prysznicowych

Wybierając odpowiedni model kabiny, warto zwrócić uwagę na to, jakie ma drzwi i jak się one otwierają. Jeśli łazienka jest bardzo mała to, najlepszym rozwiązaniem będą kabiny prysznicowe z hydromasażem z drzwiami przesuwnymi. Powinny być one zamontowane na podwójnych rolkach z metalowymi łożyskami.

Na rynku dostępne są również kabiny z drzwiami uchylnymi. Otwierają się one tak jak zwykłe drzwi. Sprawdzą się one w większych łazienkach. Mogą posiadać jedno skrzydło lub dwa. Można również zakupić kabiny nieposiadające drzwi, wolnostojące oddzielone od reszty łazienki ścianką.

Kabiny prysznicowe z hydromasażem i ich sterowanie

Oczywiście takie kabiny kupuje się również ze względu na ich funkcje i panel sterowania. Najczęściej wyposażone są one w masaż szkocki (naprzemienny strumień zimnej i ciepłej wody), masaż limfatyczny (silny strumień wody z kilku dysz), masaż lekki, bicz, masujący. Każdy z tych masaży inaczej wpływa na nasze ciało i samopoczucie.