Skip to content Skip to footer

Jakiego kupić pieska?

W ostatnich czasach coraz bardziej popularne stały się spacery z pupilami, zatem popyt na zakup psa też jest silniejszy. Nie da się ukryć, że bardzo chętnie przygarniamy pieska. Na stronach internetowych znajdziemy mnóstwo ogłoszeń typu „psy na sprzedaż, sprzedam psa”, a my chętnie kupujemy pupila. Ale czy tak naprawdę mamy świadomość jaką ogromną odpowiedzialnością jest posiadanie pieska?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie psa?

Przy zakupie psa należy w pierwszej kolejności zdecydować czy chcemy rasowego pieska czy kundelka. Zarówno kundelek, jak i piesek rasowy ma swoje plusy i minusy. Jeśli decydujemy się na rasowego pieska to musimy określić jaka rasa będzie odpowiednia do naszego stylu życia. Ostatnio szczególną popularnością cieszą się pieski rasy maltańczyk.

Zalety maltańczyka

Chcąc kupić maltańczyka znajdziemy mnóstwo ofert na stronach internetowych takich jak: maltańczyk psy na sprzedaż, sprzedam psa. Nic dziwnego, maltańczyk to mały, uroczy i śliczny piesek z białymi włosami.

Maltańczyk zwykle osiąga 20-25 cm i waży ok 3-4 kg. Co najważniejsze – zamiast sierści, ma włosy. Włosy u pieska niewątpliwe są dużym atutem, dzięki czemu pozbywamy się problemu sierści na kanapie i ubraniach. Włosy maltańczyka, przy odpowiedniej pielęgnacji, są lśniące i gęste, przez co piesek ma niezwykły urok i tym samym skrada serce niejednej osobie.

Przyjmuje się, że maltańczyk jest pieskiem o łagodnym charakterze. Jest bardzo przyjazny, rezolutny, lubi dzieci. Jest to rasa również bardzo rodzinna – na widok kogoś z rodziny potrafi szaleć i skakać ze szczęścia, tak jakby nie widział tej osoby wieki. Maltańczyk bardzo lubi zabawę i czas spędzony z własnym opiekunem, przez co źle znosi chwilową rozłąkę.

Maltańczyk jest rasą przeznaczoną raczej dla osób starszych lub osoby, która dysponuje sporą ilością czasu. Maltańczyk chętnie spędza czas z opiekunem, zatem nie będzie zadowolony z samotnie spędzonych dni od rana do wieczora. Należy podkreślić, że nie jest to pies lubiący bardzo aktywność fizyczną – szczytów raczej z tym pieskiem nie zdobędziemy, ale za to miło spędzimy czas na spacerze.

Jeśli chodzi o pielęgnację maltańczyków to, są to pieski wymagające odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim raz na dwa miesiące piesek powinien odwiedzić fryzjera, by ten mógł zadbać o śliczne włosy maltańczyka. Pieski mają również tendencję tzw. wypływów – powoduje to widoczne przebarwienie włosków pod oczami, dlatego od szczeniaka warto nauczyć przemywania oczu.