Skip to content Skip to footer

Jakie zabiegi kosmetyczne można wykonać w spa nad morzem?

Wielu ludzi uważa, że ich piękno i zdrowie nad morzem może rozkwitnąć. Zwłaszcza że wszystko, czego potrzebują, jest pod ręką. Skały, glony i muł z dna morza. Są one tradycyjnie stosowane w salonach kosmetycznych i dużych klinikach medycyny estetycznej w celu rozwiązania niektórych problemów zdrowotnych. Jakże przydatne mogą być takie procedury spa nad morzem, wykonane własnymi rękami?

Okłady z alg

Glony są aktywnie wykorzystywane w kosmetologii. Są unikalne w swoim składzie. Ich substancje czynne, jak zauważają eksperci, są prawie w 100% wchłaniane przez ludzi. Co więcej, ich wpływ jest tolerowany nawet przez wrażliwą skórę. Glony są używane do chłodzenia i łagodzenia stanów zapalnych. Glony morskie mogą działać jako przeciwutleniacze i są częstym zabiegiem w spa nad morzem.

Glony nakłada się na ciało i na twarz jako maskę. Wszystko trwa najwyżej kilka minut.

Muł z dna morza

Zabiegi błotne w sanatoriach leczniczych zajmują szczególne miejsce. Leczenie błotem jest znane od czasów starożytnych. Według różnych źródeł było praktykowane już przez Kleopatrę. Zabiegi były używane do utrzymania piękna i utrwalenia młodości. Pierwsze opracowanie metod leczenia z użyciem błota było znane w XIX wieku. W kosmetologii błoto służy do zwalczania nadmiaru tłuszczu na ciele i cellulitu, działa również, podobnie jak glony, jako przeciwutleniacz.

Masaż kamienny

Na kamienistych plażach można zastosować stone therapy – masaż kamieniami. Ciepłe, ogrzewane naturalnym słońcem lub wydobywane z wody kamienie, układane na newralgicznych węzłach ciała, przywrócą zdrowie.

Masaż kamieniami opiera się na naprzemiennym stosowaniu ciepłych i chłodnych minerałów. Terapia kamieniami jest stosowana jako dodatkowe narzędzie do pozbycia się stresu, przy bezsenności i w celu pozbycia się bólu. Nie musisz martwić się o czystość materiału. Aktywne słońce wytrawia ultrafioletem powierzchnię kamieni. Wszystko jest idealne, a w połączeniu z solą i morzem działa błyskawicznie.

Kąpiele słoneczne

Bezpłatny i polecany zabieg w spa nad morzem. Co przydaje się przed i po plaży?

Aby nie zaszkodzić sobie na wakacjach nadmiernym opalaniem w walce o piękno, należy wziąć pod uwagę szereg prostych zasad. Po pierwsze, zasada „im więcej, tym lepiej” nie działa w tym wypadku.

Łatwo zrobić sobie krzywdę zbyt długim leżeniem na rozgrzanym piasku.

Spa nadmorskie, ma prawo zadziałać, jeśli podejdziesz do niego mądrze i nie spróbujesz użyć wszystkiego na raz. Najważniejsze jest umiar i wyważone podejście. Wtedy to, co jest pod ręką, może dobrze służyć.