Skip to content Skip to footer

Jakie jest zastosowanie pianki polietylenowej?

Pianka polietylenowa ma bardzo specyficzne właściwości. Sprawiają one, że materiał ten nie tylko jest wykorzystywany do zabezpieczenia towarów, ale także doskonale sprawdza się w budownictwie. Ponadto sprawdza się ona również w różnych innych dziedzinach życia. Najczęściej dostępna jest pianka polietylenowa w rolkach.

Cechy charakterystyczne pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa w rolkach i nie tylko bardzo skutecznie chroni opakowany nią towar przed wilgocią, brudem, uszkodzeniami mechanicznymi, porysowaniami. Jest to bardzo dobry materiał stanowiący doskonałą izolację mechaniczną.Pianka ta jest także bardzo dobra jako materiał termiczny. Dzięki swoim właściwościom wykorzystywana jest szeroko w budownictwie.

Bariera izolacyjna i nie tylko

Bardzo powszechne jest wykorzystanie pianki polietylenowej jako materiału izolacyjnego. Często jest ona wykorzystywana jako podkład do podłóg pływających oraz podkład pod panele. Wtedy jej zadaniem jest wytłumianie dźwięków uderzeniowych. W tej roli pianka polietylenowa w rolkach sprawdza się idealnie.Stosowana jest także pod ogrzewanie podłogowe oraz do uszczelnień pod pokrycia dachowe z blacho dachówki. Dzięki jej właściwościom zabezpiecza ona idealnie pomieszczenia, które są szczególnie narażone na bardzo dużą wilgoć.

Koszty zakupu pianki polietylenowej

Cena pianki tego typu zależna jest od kilku czynników. Głównie chodzi tu o jej grubość. Im pianka jest grubsza tym cena za nią jest większa. Innym czynnikiem decydującym o jej cenie jest fakt, czy jest to zwykła pianka czy też samoprzylepna. Pianka sprzedawana jest najczęściej w rolkach i cena odnosi się do paczki lub też do metrów kwadratowych.Tego typu produkt ma bardzo zróżnicowane ceny i można go kupić już za 0.30 gr za m2, 45 zł za m2 lub 40 zł czy 90 zł za całe opakowanie.

Nie mylić – pianka polietylenowa czy też pianka polipropylenowa?

Zarówno pianka polipropylenowa jak i polietylenowa, niby z pozoru, są takie same. W rzeczywistości różnią się one nie tylko sposobem ich nakładania, ale także odmiennymi sposobami ich wykorzystywania. Pierwszą można montować poprzez stosowanie metody natryskowej. Dzięki temu tego typu pianka dotrze do miejsc najtrudniej dostępnych. Drugi rodzaj pianki nakładany jest poprzez jej nałożenie na daną powierzchnię.