Jeżeli myślisz o założeniu własnego lumpeksu, ale obawiasz się, że nie poradzisz sobie w tej nowej roli, zacznij od czegoś mniej wymagającego, czyli od poprowadzenia sklepu internetowego. Zorganizuj import odzieży używanej, utwórz stronę dla butiku i otwórz działalność. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, już niedługo twój sklep sam zacznie zarabiać.
Krok 1 – zapoznanie się z rynkiem
Nie możesz od razu zacząć działać na rynku, którego totalnie nie znasz. Zanim więc przejdziesz do realizacji biznesplanu, który oczywiście musisz stworzyć, popatrz, z kim przyjdzie ci konkurować i postaraj się zapoznać ze swoimi potencjalnymi rywalami. Sklepy z odzieżą używaną obecnie mają różne formy. Rzadko kiedy zajmują się wszystkim. A to znaczy, że ty też powinieneś wybrać dla siebie jakąś specjalizację.
Spróbuj wbić się w niszę – to zawsze jest najlepszy sposób na szybki i łatwy zarobek. W tym momencie na polskim rynku brakuje lumpeksów importujących odzież używaną dla dzieci. Być może to właśnie rodzice małych szkrabów powinni stać się twoją grupą docelową.
Krok 2 – stworzenie biznesplanu
Ten etap jest absolutnie najważniejszą częścią planowania każdego nowego biznesu. Nie możesz otworzyć żadnej firmy, jeżeli nie wiesz dokładnie, jak chcesz to zrobić. Musisz ustalić, ile pieniędzy będziesz na początku potrzebować, w jaki sposób będziesz działać (czy sam, czy może od razu zatrudnisz jakichś pracowników) oraz co będziesz sprzedawać. A to tylko odłamek spraw, o których wypadałoby pomyśleć przed rejestracją firmy.
Na tym etapie powinieneś skorzystać z różnych programów, które ułatwiają planowanie biznesów. Istnieją nawet specjalne profesjonalne oprogramowania, pomagające w zarządzaniu mniejszymi firmami czy nawet konkretnie sklepami internetowymi.
Krok 3 – nakierowanie na zyski
Nawet jeśli świetnie zorganizujesz import odzieży używanej i na tej podstawie uzyskasz dostęp do rewelacyjnych produktów, które wyróżnią się na tle tych sprzedawanych przez konkurencję, nie jest wcale powiedziane, że od razu odniesiesz sukces.
W tym momencie w świecie biznesu kluczowa jest bowiem reklama. W przypadku prowadzenia jakiegokolwiek sklepu internetowego trzeba inwestować przede wszystkim w pozycjonowanie. Bez niego twój sklep nigdy nie stanie się widoczny dla klientów.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.