Skip to content Skip to footer

Jak wybrać zapadające w pamięć kalendarze książkowe?

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o tym, że kalendarze książkowe to sprawdzone pomysły na firmowe upominki. Zaliczamy je do tych, które można wręczyć nie tylko pracownikom, ale również klientom i kontrahentom. Jeśli zostaną wybrane w sposób profesjonalny, z pewnością będą w stanie wzbudzić uznanie u każdego z nich. O czym więc pamiętać?

Po pierwsze – znajdźmy dobrego producenta

Może się wydawać, że producent kalendarzy książkowych nie jest podmiotem szczególnie ważnym. Na pierwszej stronie każdego wydania będzie widnieć przecież logo naszej firmy, osoby obdarowane z pewnością nie zwrócą więc nawet uwagi na to, która z drukarni jest odpowiedzialna za druk. Rzeczywiście, w świadomości klientów i kontrahentów kalendarz będzie zawsze ściśle wiązał się z naszą firmą. Ma to jednak nie tylko dobre, ale i złe strony.Jeśli praca producenta kalendarzy książkowych będzie wykonana prawidłowo, to my usłyszymy słowa uznania. Jeśli jednak jakość kalendarzy będzie pozostawiać wiele do życzenia, odbije się to również na nas. Nikt nie będzie zastanawiał się nad tym, że to firma oferująca kalendarze nie spisała się tak dobrze, jak powinna. Zapamiętane zostanie przede wszystkim to, że podarowaliśmy gadżet reklamowy, który raczej zniechęca do dalszej współpracy niż zachęca klientów i kontrahentów do niej.

Po drugie – oszacujmy optymalną wielkość

Nie wszystkie kalendarze książkowe cieszą się jednakowo dużym powodzeniem. W sprzedaży dostępne są zarówno sporej wielkości, obszerne objętościowo wydania, jak i kalendarze o niewielkich rozmiarach, które ceni się za to, że nie zajmują wiele miejsca. Oczywiście, odbiorca gadżetu reklamowego będzie zadowolony po prostu dlatego, że o nim nie zapomnieliśmy. Powinniśmy jednak mieć na uwadze to, że dążenie do maksymalizacji jego satysfakcji leży w naszym interesie.Ocena potrzeb odbiorców może być dla nas doskonałym testem uświadamiającym, jak dobrze ich znamy. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy pozbawieni wsparcia. Ponownie okazuje się, że sprawdzony producent kalendarzy książkowych to prawdziwy skarb. Mamy do czynienia z podmiotem radzącym sobie naprawdę dobrze z oceną potrzeb potencjalnych odbiorców. Nic więc dziwnego, że jego rady można uznać za wyjątkowo skuteczne, a przez to wartościowe.

Kalendarz na zamówienie dostępny jest w ofercie Ateko.pl.