Skip to content Skip to footer

Jak dobrze wybrać botki?

Botki to obuwie noszone w chłodne dni, głównie jesienią i wiosną. W okresach tych można mieć styczność z różnego rodzaju czynnikami, toteż obuwie takie musi być dobrze dobrane, by właściwie spełniało swoją rolę. Na co zwrócić uwagę?

plaskie-botki-2

Ważny fason

Kobiety chcące cieszyć się atrakcyjnym wyglądem skłaniają się ku noszeniu butów na obcasach, wiedząc, że dodają im one kobiecości i fantastycznie wydłużają nogi, co w przypadku kozaków i botków jest szczególnie widoczne. Jednak warto pamiętać, że jesienią i wiosną można mieć do czynienia z wieloma czynnikami, w styczności z którymi lepiej sprawdzą się płaskie botki, ewentualnie na grubszej podeszwie, a nie na szpilkach. Powierzchnia śliska od lodu czy deszczu może być niebezpieczna gdy stąpa się po niej w szpilkach, płaskie botki mogą być więc praktyczniejszym i bezpieczniejszym wyborem.

Poza tym warto stawiać na takie buty, które zapewnią dobrą ochronę przed innymi niekorzystnymi czynnikami, jak wilgoć i chłód. Zamszowe botki wyglądają efektownie, ale raczej nie nadają się na słotne dni, tak samo jak szałowe botki open toe nie zapewnią ochrony przed chłodem. Takie kwestie trzeba mieć na uwadze zwłaszcza wtedy, gdy nie posiada się wielu par botków, co umożliwiłoby ich dowolne dobieranie do okoliczności.

Jaki materiał?

By buty na jesień i wiosnę dobrze spełniały swoją rolę, czyli chroniły przed chłodem i wilgocią, a przy tym były trwałe i świetnie wyglądały, na czym zależy każdej kobiecie, muszą być wykonane z dobrych materiałów. Jeśli tylko można sobie na to pozwolić, na pewno warto postawić na buty wykonane ze skóry naturalnej, ale raczej nie powinien być to zamsz, gdyż materiał ten jest mało praktyczny. Nie znosi wilgoci ani kontaktu z solą, trzeba więc szczególnie na niego uważać.

Dobrym wyborem będzie też odporna na uszkodzenia skóra ekologiczna, ale tylko wtedy, gdy botki zakupi się w sklepie gwarantującym wysoką jakość towaru, a nie na przykład na bazarze. Takie buty będą też pięknie się prezentować. Oczywiście w modzie są też buty z tkaniny, na przykład popularne emu, idealne na chłodniejsze jesienne dni.

Modny wygląd pożądany

Nikomu nie powinno wydawać się, że świetny wygląd gwarantują tylko buty na obcasach, względnie koturnach. W płaskich botkach także można wyglądać znakomicie, a przy tym czuć się swobodnie i w pełni komfortowo.

By zapewnić sobie jeszcze więcej atrakcyjności, warto postawić na modne obuwie, na przykład workery nabijane ćwiekami czy subtelne botki o klasycznym fasonie. Bogaty wybór sprawi, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie.