Skip to content Skip to footer

Frezja to idealny dodatek do perfum

Gust i potrzeby zmieniają się wraz ze zmianą pór roku. Po zimie większość topornych ubrań o ciemnych kolorach idzie w odstawkę, zostawiając miejsce tym lekkim, zwiewnym i bardziej kolorowym. Tak samo dzieje się z perfumami. Na wiosnę sięgamy po te bardziej delikatne, świeże i kwiatowe, bo przecież właśnie z tym kojarzy nam się wiosna i nadchodzące lato.

Dla komfortu psychicznego

Wraz z nadejściem wiosny budzi się życie. Po zimowej aurze przychodzi uczucie podekscytowania. Nie ma co się oszukiwać – wiosną więcej nam się chce, co jest głównie zasługą słońca, ćwierkających ptaszków i rozkwitających kwiatów. Z zimowego snu budzą się też nasze zmysły. Pragniemy otaczać się ładnymi rzeczami, radośniej ubierać i pachnieć kwiatami.

Najczęściej więc w tym okresie sięgamy po perfumy o zapachu frezji. Dlaczego właśnie ten zapach? Według naukowców, to jak pachniemy ma duży wpływ na to, jak nas postrzegają inni. Odpowiednio dobrane perfumy mogą nas odmłodzić, znacznie poprawić nastrój a nawet wyszczuplić. Frezja jest przede wszystkim zapachem bardzo orzeźwiającym, charakterystycznym, a jednak wystarczająco delikatnym, aby tak chętnie po nią sięgać po zimowych, cięższych zapachach. Wyróżnia ją delikatny, chłodny i orzeźwiający aromat z nutką pieprzności a niekiedy kobiety określają ten zapach jako „pudrowy”. Komponowana jest w naprawdę różnych kombinacjach przez co potrafi wpasować się pod każde gusta. Frezja sprawdzi się zarówno dla pań oczekujących delikatności, jak i dla tych, które wolą ostrzejsze zapachy. Tak właściwie perfumy są trochę odzwierciedleniem charakteru oraz nastroju.

Dopieszczone zmysły.

Frezja jest wykorzystywana w perfumach w różnych wariantach zaczynając od tych najbardziej delikatnych, młodzieżowych kończąc na wersjach bardzo kobiecych i charakterystycznych. Perfumy o zapachu frezji to nie tylko kompozycje typowo kwiatowe, ale również połączenia kwiatowo-owocowe. Jednym z takich najpopularniejszych perfum, wręcz klasyk wśród perfumowego świata to Dior J’adore. Chyba nie ma osoby, która by tego zapachu nie znała a właśnie w tym wypadku frezja występuję jako jeden z wielu składników, w połączeniu kwiatowo-owocowym. Kolejnymi klasykami wśród perfum o zapachu frezji są Hugo Boss Boss MA Vie Pour Femme, Estee Lauder Pleasures, Gucci Rush, Gucci Rusch 2 (w tej wersji frezja jest mocniej wyczuwalna), Bruno Banani Woman czy Lancome Miracle. Oczywiście to nie wszystko i tak na prawdę kompozycji jest wiele, a oferta bardzo szeroka. To już zależy, czy oczekujemy po perfumie, aby frezja była zapachem przewodnim czy jednak tylko dodatkiem i myślę, że odpowiednio skomponowana trafi w każdy gust.