Skip to content Skip to footer

Drewniane skrzynki na owoce – czy warto na nie postawić?

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na plastikowe skrzynki na owoce, ale nie oznacza to wcale, że drewniane modele są wyrzucane na śmieci. Drewniane skrzynki sadownicze w dalszym ciągu wykorzystywane są przez sadowników do przewożenia jabłek, gruszek, truskawek, wiśni, śliwek i wielu innych owoców lub warzyw. Drewniane skrzynki są idealnym wyborem również dla tych osób, które chcą w bezpieczny sposób przewozić pieczarki i grzyby.

Jakie drewniane skrzyknie wybrać?

Producenci mają w swojej ofercie bardzo wiele różnych modeli skrzynek drewnianych na owoce, dlatego też wybranie tych najlepszych, jest dość sporym wyzwaniem. W ostatnim czasie bardzo dobrze radzą sobie skrzynie na owoce, które wykonane są w całości ze specjalnej łuszczki topolowej. Warto postawić na modele, które dodatkowo mają ażurowe dno. Sadownicy cenią sobie także płytę pilśniową, która doskonale nadaje się do przewożenia i magazynowania świeżych owoców. Wybór jest naprawdę bardzo duży i różnorodny, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z zaletami i wadami, poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Jakie korzyści?

Jak wspomniano wcześniej drewniane skrzynki po owocach mają bardzo wiele zalet, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Jedną z kluczowych zalet jest to, że skrzynki tego typu mogą być wyprodukowane nawet w bardzo nietypowych rozmiarach. Na rynku można znaleźć profesjonalne firmy, które wykonują skrzynki plastikowe na wymiar. Większość firm umożliwia nawet umieszczenie na skrzynkach logo firmowego, dzięki czemu skrzynka będzie dodatkowo pełnić rolę nośnika reklamy. Nie można zapominać także i o tym, że większość skrzynek drewnianych można bardzo szybko naprawić. Zużyte skrzynki sadownicze wykonane z drewna, można śmiało wykorzystać do zupełnie innych zadań.

Nowoczesne skrzynki z płyty pilśniowej

Oryginalne skrzynki na owoce z płyty pilśniowej cenione są przede wszystkim ze względu na doskonałą szczelność i olbrzymią wytrzymałość. Profesjonalne płyty pilśniowe, jak powszechnie wiadomo produkowane są z rozwłóknionej tkaniny drewna. Producenci najczęściej korzystają z topoli, świerku albo wierzby. Skrzynki z płyty pilśniowej są bardzo lekkie i tanie, dlatego też coraz więcej firm decyduje się na ich zakup. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla skrzynek OSB i skrzynek ze sklejki.