Skip to content Skip to footer

Dom opieki Kaśmin

Wchodząc w jesień życia, wielu ludzi cieszy się nadal względnie dobrym zdrowiem. Od czasu do czasu narzekają wprawdzie na sporadyczny ból lub problemy z poruszaniem się, ogólnie jednak nadal zachowują dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Wraz z upływem lat ich stan zaczyna się jednak nieuchronnie pogarszać. Rodzina – nawet ta najbardziej troskliwa i kochająca – nie zawsze jest w stanie zapewnić im na stałe odpowiednią opiekę. Na szczęście powstały już w Polsce specjalistyczne ośrodki, zajmujące się starszymi ludźmi w sposób zarazem profesjonalny i życzliwy.

Dom opieki Kaśmin

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Kaśmin powstał w 1997 roku. Od początku swojej działalności zajmuje się leczeniem i rehabilitacją pacjentów wymagających pomocy w codziennej egzystencji. Zespół doświadczonych lekarzy (internistów, psychiatrów, neurologów) oraz fizjoterapeutów i rehabilitantów dba o poprawę stanu zdrowia pensjonariuszy ośrodka. Pacjenci mają też zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską, jak również możliwość korzystania z biblioteki i pomocy duszpasterskiej.

Dom opieki Kaśmin nie jest bynajmniej postrzegany przez swoich mieszkańców jako zwykły dom starców, służący rodzinom za przechowalnię niechcianych seniorów. Wręcz przeciwnie: piękne usytuowanie ośrodka w sercu zielonego lasu sprzyja rekreacji na łonie natury, a komfortowo wyposażone pokoje przywodzą na myśl raczej pensjonat wypoczynkowy niż miejsce pobytu chorych ludzi. Pacjenci mieszkają w pokojach dwu- i trzyosobowych z łazienkami, mają też zagwarantowane całodzienne wyżywienie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dietetycznych.

Sukcesy terapeutyczne

Kaśmin słynie nie tylko z zieleni i komfortu, lecz także z konkretnych osiągnięć medycznych. Wyróżnia go zwłaszcza skuteczne i trwałe leczenie alzheimera, a także innych schorzeń z pogranicza neurologii i psychiatrii. Ośrodkowi specjaliści przywracają seniorom i ich bliskim nadzieję na to, że powrót do zdrowia możliwy jest nawet w starszym wieku.

Dom opieki Kaśmin nie został zatem pomyślany ani jako typowy dom starców, ani jako szpital z twardym regulaminem leczenia i pobytu. Jest to raczej miejsce przyjaznej pacjentom terapii, rehabilitacji oraz rekonwalescencji, zapewniające zarazem pełen profesjonalizm i rodzinne ciepło. Fachowe leczenie alzheimera i innych chorób demencyjnych doceniają nie tylko pacjenci, lecz także ich bliscy.