Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto spędzić wakacje nad morzem z dziećmi?

Jest wiele miejsc w Polsce, w których można spędzić wakacje z dziećmi i czasem aż trudno wybrać najlepsze – przecież każde z nich ma swoje zalety. Dlaczego wiec warto zdecydować się na wakacje nad morzem z dziećmi?

Wiele okazji do zabawy

W czasie wakacji nad morzem z dziećmi pojawia się sporo okazji do zabawy. Samo plażowanie jest rozrywką, z którą wiąże się sporo możliwości – budowa zamków z piasku, pływanie, gra w siatkówkę plażową, ale także spacery. W niewielu innych miejscach jest tyle możliwości – góry są znacznie bardziej ograniczone, a nad jeziorem jest znacznie mniej pasku i zabawy z nim związanej.

Wakacje nad morzem z dziećmi to jednak nie tylko plaża, ale i korzystanie ze wszystkich rozrywek, jak dostarcza miejscowość turystyczna – liczne występy artystyczne, place zabaw, parki trampolin… Dzieci z pewnością znajdą tu wiele wiele rozrywek, nie tylko w ładną pogodę.

Piękne wybrzeże

Bałtyk ma piękne wybrzeże, które można zwiedzić w trakcie wakacji nad morzem z dziećmi. Plaże w niemal każdej miejscowości turystycznej wyglądają inaczej, różnią się piaskiem, więc czasem przejechanie kilku kilometrów może zrobić ogromną różnicę.

Jednocześnie nie można zapominać o typowych atrakcjach turystycznych polskiego wybrzeża, jak plaża w gdyńskim Orłowie czy Woliński Park Narodowy. Oba te miejsca mogą się poszczycić wyjątkowym wyglądem i walorami przyrodniczymi, które warto zobaczyć w trakcie wakacji nad morzem z dziećmi.

Zdrowie

Choć w wielu miejscach odpoczynek jest zdrowszy niż w mieście, to jednak nie można zaprzeczyć wartości spędzenia wakacji nad morzem z dziećmi. To tutaj w powietrzu unosi się jod, mający znaczący wpływ na zdrowie.

W czasie wakacji nad morzem do dyspozycji jest także wiele równych rodzajów aktywności fizycznej – od spacerów przez sporty wodne po korzystanie z innych lokalnych możliwości jak np. parki trampolin. Sprzyja to właściwemu rozwojowi psychoruchowemu dziecka w stopniu nie porównywalnym z niczym innym, bo i w innych miejscach trudno o podobnie duże możliwości.