Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto kupić nosidełko dla yorka?

Yorki to nasi prawdziwi mali przyjaciele – wierni, pomocni, ufni. Dlatego też chcemy, żeby zawsze yli przy nas, także i podczas naszych wyjazdów i wypraw. Jednak yorki nie koniecznie są w stanie same pokonywać ogromne dystanse – musimy jakoś pomóc im w transporcie. Jaka możliwość z oferowanych na rynku ęzie szczególnie korzystna?

Rodzaje torebek transportowych dla yorka

Jeszcze do niedawna jedyną rzeczą, jaką mogliśmy kupić, były standardowe klatki. Jednak yorki nie czują się za dobrze w takich zamkniętych, twardych pomieszczeniach, gdzie dodatkowo nic nie widzą, a ich właściciel nie może nawet ich pogłaskać. Warto zatem rozejrzeć się za czymś innym…

Popularne dzisiaj są przeróżne torby dla yorków – ze stabilnym podłożem, miękkie i wygodne są naprawdę dobrym rozwiązaniem. Nasz piesek jest spokojny, ponieważ jest mu wygodnie i może spokojnie oglądać świat dookoła, a my nie musimy tachać ogromnej klatki. Ponadto taka torba dla psa jest czasem naprawdę bardzo estetyczna.

Nosidełko dla yorka – znakomite rozwiązanie

Warto jednak popatrzeć na jeszcze jedną alternatywę dla klatki a mianowicie na nosidełko dla yorka. Czym ono się charakteryzuje? Otóż w takim nosidełku dla yorka nasz piesek jest bliziutko nas, ponieważ zazwyczaj znajduje się z przodu naszej klatki piersiowej, czasem tylko wyjątkowo na plecach.

Charakterystyczne dla nosidełek dla yorków jest także to, że właściciel pieska ma obydwie ręce wolne, co często podczas zakupów czy różnych czynności stanowi naprawdę bardzo dużą zaletę. Co więcej – zawsze wygodniej nam jest nosić ciężar blisko siebie, z przodu lub z tyłu, ponieważ wówczas nie obciążamy nadmiernie jednej strony ciała.

Pozostałe zalety nosidełka dla yorka

Należy jeszcze podkreślić, że to nie koniec zalet rozwiązania, jakim jest nosidełko dla yorka. Warto bowiem dodać, że takie nosidełko jest najzwyczajniej w świecie bardzo wygodne dla naszego pieska. On czuje się bezpiecznie, komfortowo. Szczególnie takie nosidełko dla yorka polecane jest dla małego jeszcze pupila, który dopiero oswaja się ze światem wokół niego.

Pamiętajmy tylko, aby kupując nosidełko dla yorka zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Sprawdźmy przede wszystkim, czy na pewno ma ono mocne szwy. Ponadto ważny jest także rodzaj materiału – czy nie będzie on drażnił naszego małego pupila. Istotny jest również rodzaj barwnika zastosowanego do nosidełka – pamiętajmy, że yorki to pieski szczególnie wrażliwe na zapachy i sztuczne barwniki. Co więcej – dla malutkich yorków przeznaczone są nieco mniejsze nosidełka.