Skip to content Skip to footer

Dla wszystkich szukających nadziei- klinika in vitro

Mówi się, że kobieta, która zaszła w ciąże jest przy nadziei. To wyjątkowo piękne i trafne określenie stanu błogosławionego. Żyjemy w czasach, w których mamy do dyspozycji wiele dóbr materialnych. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu naszym przodkom nawet nie śniły się latające samoloty, jeżdżące ponad sto kilometrów na godzinę auta. Dziś stało się również realne coś niemożliwego. Pomoc w uzyskaniu dziecka drogą laboratoryjną. Klinika in vitro, współczesny czarodziej.

Czym jest klinika leczenia niepłodności?

O tym, że możemy porównać działanie kliniki in vitro do rąk czarodzieja już wiemy. Zatem jak działa to wyjątkowe miejsce jakim jest klinika niepłodności Katowice? Jest to miejsce, w którym dzięki nowoczesnej medycynie bardzo dużo par niepłodnych ma szansę spełnić swoje często wieloletnie marzenie o własnym dziecku. Zabieg jaki wykonuje się w klinika in vitro to inaczej sztuczne zapłodnienie. Dochodzi tutaj do połączenia komórki jajowej i nasienia poza ciałem kobiety. Do samego zapłodnienia można użyć zarówno komórki jajowej własnej jak i od dawczyni. Podobnie ma się sprawa z nasieniem. Może być to nasienie własne lub od dawcy.

Metody leczenia niepłodności, Klinika niepłodności katowice

Opcja in vitro z komórkami jajowymi dawczyni pojawia się wtedy kiedy dana kobieta nie może z różnych powodów zajść w ciąże. Nasienie partnera jest jak najbardziej zdrowe i wtedy są wykorzystywane komórki jajowe pochodzące od dawczyni. Te zapładniane są nasieniem partnera. Kolejna opcja in vitro z adopcją zarodka. Do tego typu zapłodnienia w klinika leczenia niepłodności wykorzystywane są komórki jajowe i nasienie od dawców. Tutaj nasienia nie daje potencjalny rodzic ani komórki jajowej potencjalna mama. Kolejną opcją na posiadanie dziecka jest In vitro z nasienia dawcy. Ma ono miejsce kiedy pary nie mają dziecka uzyskanego w naturalny sposób ale komórki jajowe kobiety są zdrowe. Można je użyć do zapłodnienia nasienia od wybranego anonimowego dawcy.

Niepłodność kobiet

Do najczęstszych przyczyn niepłodności u kobiet zalicza się niedrożność jajowodów czy zaburzenia hormonalne. Niedrożność jajowodów może być spowodowana zakażeniami bakteryjnymi lub przebytymi chorobami wenerycznymi. W sposób znaczny kobietą szkodzą takie aspekty jak:
– niewłaściwa dieta,
– nadużywanie rożnego rodzaju używek,
– stres,
– zbyt duży wysiłek fizyczny,
– nieprawidłowa praca organów, które produkują hormony.