Skip to content Skip to footer

Czym kierować się przy wyborze stroju myśliwskiego?

Myślistwo wchodzi w skład szeroko rozumianej dziedziny łowiectwa, związane jest z wykonywaniem polowania. Zrodziło się z kilku powodów, początkowo najważniejszym było pozyskanie jedzenia, z czasem stało się dla ludzi także hobby. Obecnie myślistwo to właśnie połączenie hobby z polityką racjonalnego gospodarowania zwierzyną oraz ochroną środowiska. Odbywa się ono na świeżym powietrzu, dlatego też warto by myśliwy miał na sobie wysokiej jakości strój myśliwski.

Czym kierować się przy wyborze stroju myśliwskiego?

Wybór stroju myśliwskiego w zdecydowanej większości jest podyktowany warunkami pogodowymi oraz terenowymi podczas polowania. W czasie poszukiwania odzieży myśliwskiej sprzedawcy od razu pytają, w jakich warunkach odbywać się będzie polowanie. Czy to teren bagnisty, górski, równinny, czy też otaczał będzie myśliwego tylko las. Myśliwy może być narażony na styczność z wodą morską lub słoną. Oczywiście ważna jest także pora roku, czyli warunki pogodowe podczas polowania. Są one jednak niezwykle zmienne i trudno je przewidzieć. To wszystko wpływa na wybór odpowiedniego stroju myśliwskiego. Wybierając ubranie myśliwskie powinno kierować się przede wszystkim jakością materiałów, z jakiego jest ono wykonane. Jednak warto już na początku zawęzić szeroką gamę odzieży myśliwskiej odpowiednim przedziałem cenowym. Na rynku dostępna jest tania odzież myśliwska, która ma bardzo dobre parametry. Dla wielu konkretna, znana marka to odzwierciedlenie dobrej jakości. Z pewnością opinie użytkowników to jest to, na co także warto zwrócić uwagę.

Strój myśliwski dobrej jakości – czyli jaki?

Wybierając ubranie myśliwskie należy wziąć pod uwagę wiele istotnych cech oraz właściwości. Strój myśliwski dobrej jakości cechuje się przede wszystkim wytrzymałością, odpornością na dziką roślinność oraz wodę. To jednak nie powinno wykluczać lekkości, komfortu i wygody podczas użytkowania. Nie powinien utrudniać polowania, ale je ułatwiać. Zatem warto, by strój nie ograniczał swobody ruchów oraz dopuszczał możliwość dopasowania do ciała, np. szelkami, rzepami. Ważne są także kolory oraz właściwości maskujące. Myśliwy powinien niejako wtopić się w otoczenie, by zwierzyna go nie spostrzegła. To wszystko może także zapewnić tania odzież myśliwska, zakup powinien być zawsze dokładnie przemyślany.